Nalaz TORCH-a i CB-a

danikiki

Lijepi pozdrav!

Molim vas lijepo da mi objasnite moj nalaz TORCH-a kojeg zaista ne razumijem?!

Toxoplasma IgG II neg.
Toxoplasma IgM neg.

Citomegalovirus IgG poz.
Citomegalovirus IgM neg.

Epstein Barrov virus IgG EBV EBNA poz.
Epstein Barrov virus IgG EBV VCA/EA poz.
Epstein Barrov virus IgM EBV VCA neg.

Rubella virus IgG poz.
Rubella virus IgM neg.

Molim Vas i da mi objasnite nalaz Cervikalnih briseva:

Chlamydia trachomatis - metoda PCR - nalaz negativan
Nalaz parazitoloških pretraga - U kulturi nije porastao Trichomonas vaginalis

Nalaz mikrobioloških pretraga - ureaplasma sp-izolirana
- Azitromicin S
- Doksiciklin S
- Mycoplasma hominis nije izolirana

Nalaz mikrobioloških pretraga - Streptococcus haemolyticus grupe B
- Amoksicilin S
- Cefaleksin S
- Azitromicin R
- Klaritromicin R
- Klindamicin R
- Nitrofurantoin S

radila sam PAPA test i moj dr.mi je rekao da imam upalu i za cb da imam streptokok bakteriju,dobila sam terapiju
antibiotika ospamox ja i moj suprug,pa me zanima da li možemo imati odnose tokom terapije kao i raditi na bebi nakon terapije?

Unaprijed Vam se zahvaljujem na odgovoru!

Lp,
Daniela

Dejan Šakoronja, dr. med.

A gdje je terapija za ureaplasmu?
Što se tiče torch-a nalaz je uredan. Nema akutne infekcije. Protutijela igg ostaju u krvi kao rezultat preboljele infekcije, ili imunizacije( rubela).

danikiki

Dobila sam samo taj antibiotik,ništa drugo!

Molim vas recite mi a šta sam to trebala dobiti još?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pa terapiju za ureaplasmu vi i suprug. Dakle ili doksiciklin ili azitromicin.