Nalaz uzv

xxxNinaxxx

Postovanje, radila sam u bolnici gin uzv, 11.dan ciklusa, 35 god, nisam rodila, nalaz cu tek nositi svojoj dr, pa bih vas molila za misljenje. Nalaz: uterus 84*43 mm, inhomogene eho građe, sluznica zadebljana troslojna, odgovara za ciklus. L.jajnik uredan, D.jajnik uredan, ali se uz njega prikaze unilokularna cista tanke stijenke 46 mm u duzem promjeru, ispunjena rjeđim tekucim sadrzajem. Buduci da sam prije 3 mj imala miom, da li je sad u redu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Miom se ne opisuje. O cistama pročitajte topic na našim stranicama. Sugeriram UZv pregled jajnika iza menstruacije.

xxxNinaxxx

Dr sada nije uocio miom.(Prije 3 mj je bio 18*12 mm - u miometriju). No sadasnja velicina uterusa je 84*43 mm, a prije 6 mj 67*43 mm, pa me zanima i vase misljenje, sto uzrokuje rast? (trudna nisam). Ne vjerujem da se miom te velicine ne bi vidio na uzv?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne vidim nikakav problem kod vas. Rodili ste pa je miometrij zadebljan. Vjerovatno je samo stvar drugačijeg mjerenja.

xxxNinaxxx

Hvala, no ja nisam rodila, pa ne znam da li to puno mijenja stvar?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To sam previdio. Čini mi se maternica malo preveliak za ženu koja nije radila. Uz to moguće je da je izmjerena zajedno sa cerviksom pa je to onda normalno.
Obično se mjeri samo korpus/trup/ maternice. Savjetujem da pitate ginekologa koja vam je radio UZV što je točno mjerio.

xxxNinaxxx

Ok, hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

TijanaAndrija

Postovani doktore, da li se moze videti trudnoca ultrazvukom 28\29 dana nakon odnosa? Ocekujem vas odgovor. Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može ako su ciklusi redoviti.