Smedi iscjedak

RexMortem

Postovani,
Ja i cura smo u toku spolnog odnosa primjetili tokom vadenja kondoma na kondomu iscjedak smeckaste boje. Nikad do sad toga nije bilo, njoj menstruacija treba doci tek za nekakvih 10dana, zadnji put je menstruaciju dobila 08.03.2016 a prije toga 04.02.2016 sada nas zanima sta bi to moglo biti, zna nam se dogoditi da stavim spol u vaginu te kratko ostanem u njoj i izvadim ga te ne svrsim i ne pojavi se predejakulat, pa ga izvadim i nastavimo sa kondomom, brine nas sta bi mogao biti taj iscjedak. Hvala na odgovoru, Lp.

sanidica

Poštovani, prošlog meseca sam u vreme kada je trebala da dođe menstruacije dobila braon iscedak koji je trajao nekih 5-6 dana i onda je krenula prava krv. Juče isto tako. Brijem je da dobijam juče sam imala malo braon sekreta ,jutros isto tako. Da li je to u redu ? Šta da radim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Rexmortem, moguće od upale, od odnosa, od krvarenja iz ranice, od ciste na jajniku, anovulacijsko krvarenje i sl. Na osnovu iznesenog ne mogu znati jer masu stvari u ginekologiji se prezentira odnosno jedan od simptoma je smeđi iscjedak.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sanidica po završetku krvarenja javite se na pregled i UZV. Mislim da se ipak radilo o menstrualnom krvarenju.

Minny

Poštovani,molim za pomoć.
Zadnju menstruaciju sam imala 13.3,inace redovna u dan dva. Imam spolne odnose redovno nekad sa zastitom,nekada bez.
Zadnji spolni odnos prije 6 dana,bez zastite 2 puta za redom u razmaku od sat vremena,kasni mi 5 dana.
Prije imala probleme s jajnicima,upala.
Prije 3 dana pojavio mi se smeckasti iscjedak,traje i dan danas, u manjim kolicinama boja od svijetlo smedje to tamno smedje.miris pomalo neugodan. I prije se dogadjalo da kasni ali bez iscjedka.
Iz jutra ponekad micnina,ali ne vodi ka povracanju traje nekih 10min i prestane.
Dali da radim test ili da sacekam ,i dali je moguce da sam trudna ili se radi o necem drugom? Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test. Moglo bi se raditi o trudnoći.