Neobične menstruacije

malamima

Poštovani dr.,

menstruaciju sam dobila vrlo rano, no nikada nije bila redovita.
Prije 4 godine ustanovljen mi je sindrom policističnih jajnika i pila sam diane35 2 godine. Jajnici su se očistili i već 2 godine ne trošim tablete. Ciklus mi varira od 29 do 47 dana. Menstruacija mi uvijek traje 7 dana i oduvijek je obilna.
Zadnje dvije menstruacije (25.02. - 01.03. i 03.04. - 09.04.) bile su mi malo čudne, u smislu da su bile znatno slabije, a na početku je krv bila smeđe boje.
Imam redovite odnose, no sa zaštitom (kondom) i nijednom nije pukao tako da su šanse za trudnoću minimalne.
PAPA testovi su mi uvijek bili uredni.
Zanima me što bi moglo biti uzrok tome?

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o disfunkcijskom neurednom krvarenju zbog pcosa.
Sugeriram da napravite spolne hormone i uzv.