neobični bolovi

zekoslav712

pozdrav!

U zadnjih 5 dana sam uočila neke simptome koji mi se dosada nisu pojavljivali ili jesu,ali ih nisam primjetila.

Naime,pijem Diane 35 vec 5 mjeseci zbog policističnih jajnika. pijem ih ujutro oko 10 h. zadnju tabletu iz blistera sam popila u ponedjeljak,28.12.,menstruaciju sam dobila 1.1. a završila je 4.1...istog datuma sam popila prvu tabletu iz sljedećeg blistera.
5.1.navečer sam imala nezaštićeni odnos s dečkom te je on svrsio u mene,prvi put otkako pijem pilule.
Unazad par dana javljaju mi se bolovi slični onima prije ovulacije,ali koliko znam do ovulacije ne dolazi prilikom korištenja kontracepcijskih pilula.
Je li moguće da se ti bolovi svejedno jave u vrijeme kada bi trebala nastupiti ovulacija bez obzira na pilule?
Iscjetka skoro i nema,a prilikom odnosa me dosta boli. također,grudi su mi postale osjetljive,ali to mi se događa skoro svaki mjesec na polovici ciklusa.
bolovi nisu konstantni,javljaju se ponekad i ne traju dugo,a sire se iz podrucja jajnika u noge,a nekada i u donji dio leđa,a prestanu tek kada popijem tabletu protiv bolova.
Malo sam čitala po forumu i vidjela da ti simptomi mogu značiti da mi je pukla cista na jajnicima.
Dosta sam zabrinuta,pogotovo zbog nezaštićenog odnosa,nisam ga baš planirala,tako da mi se trudnoća stalno vrti po glavi,iako svi govore kako su tablete jako pouzdane.
do kraja blistera imam još 7 tableta,tako da bi mi menstruacija trebala doći kroz 10ak dana.

Trebam li se bojati trudnoće?
I ako nije trudnoća,što bi moglo bitit?

Trenutno nisam u mogućnosti doći do svog doktora da ga pitam,tako da mi je ovo jedini način.

Unaprijed Vam hvala! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći, a koji je uzrok bolovima ne mogu znati. Možda upala, cista ili sl. Ako bolovi potraju i smetnje javite se na pregled i UZV.