Nepravilna krvarenja

~pahuljica~

Poštovani,
imam 22 godine i problema s nepravilnim krvarenjima već nekoliko mjeseci. Ciklus mi traje kojih 10-14 dana i nakon toga se javlja menstruacija. Krvarenje se redovito javlja neposredno nakon kupanja u moru ili tuširanja i traje nekad po 8 a nekada po 2 dana primjerice… Što bi mogao biti uzrok tome? Naručila sam se kod ginekologa međutim na redu sam tek u 12.mjesecu, zanima me vaše mišljenje dok čekam pregled!
Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, uzroci skraćenih ciklusa su razni od upala, cističnih tvorbi, insuficijencija žutog tijela, problemi sa radom štitnjače, stres, naglo debljanje, naglo mršavljenje...itd
Predugo bi trajalao da nabrojim hipotetske uzroke. Svakako na ginekološki pregled da se pokuša naći uzrok i da se odredi terapija.