neredovan ciklus

pahulja1005

poštovanje,evo mog problema ukratko...imam 22god imam redovne odnose vec godinu i pol,radimo na bebi al bezuspjesno.problem je u meni,nisam ciklus imala 5mjeseci a nalazi svi uredni....zanima me da li se moze desiti ovulacija u ovakvom slucaju, jer sam prosli tjedan osjetila neke simptome ovulacije (ostar bol u dnu stomaka i prozirnu i rastezljivu cervikalnu sluz).....Unaprijed zahvalna...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće , premda sumnjam da ovulirate s obzirom na amenoreju.
Napišite nalaze i vrijednosti koje imate.

Meeeli

Poštovani,

od svoje prve menstruacije imam cikluse od 40 do 48 dana, imam 28 godina. Moje pitanje je : " Da li su žene sa produženim ciklusima sklonije prijevremenoj menopauzi?"
Unaprijed Vam hvala na odgovoru! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne to nema nikakve veze. Savjetujem da napravite spolne hormone 3. do 5. dan ciklusa.
Moglo bi se raditi o pcos-u.

Meeeli

Napravila sam spolne hormone i svi su spolni hormoni bili u granicama normale osim hormona estradiol koji je 3. dan ciklusa bio ispod granice. Ginekologica mi je rekla da su najverojatnije moji dugi ciklusi posljedica dužeg sazrijevanja jajnih stanica. Hormoni LH i FSH su mi u granicama normale - 5:5.1, na ultrazvuku je ginegologica vidjela da su mi janici i maternica normalne veličine i da jajnici nisu policistični. Iako imam produžene cikluse, mislim da ipak svaki mjesec ovuliram oko 30. dana ciklusa. To primjećujem po pojačanoj cervikalnoj sluzi. Ono što sam ja primijetila kod sebe je malo pojačana dlakavost, nije pretjerana.
Molim Vas, što bi mi Vi još preporučili? Što mislite o svemu? Dosta me muče ti moji produženi ciklusi jer željela bi uskoro imati bebu...happy
Puno Vam hvala na svemu!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su hormoni uredni možete raditi na trudnoći.
Vjerovarno će do iste i doći .

c0sm0p0litan

Imam 42 godine, tri trudnoce i troje dece, anemicna sam , posle kontrole kod hematologa i uzimanja heferola gvozdje se popravilo za 45 dana sa 3 na 11 miliona a hemoglobin sa 79 na 121. Nakon toga menstruacije su bile preobilne i i trajale su do 8 dana , onda tri dana mrlje, ponovo oblne i tako edom. Posle kontrole kod ginekologa sve je bilo u redu ali sada menstrualni ciklus traje 10 dana ali blago krvarenje. Sta raditi. Da li je heferol mogao izazvati sve ove burne reakcije u organizmu. Pre uzimanja heferola ciklus mi je bio sasvim normalan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Treba isključiti polip, adenimiozu, miome itd.
Ako je nalaz uredan savjetujem iud mirenu.