Normalan iscjedak ili ...

hulala1

Dobar dan, ja sam vam slala dosta puta u vezi mog problema, koji je poceo sa trudnocom i spontanim u 5 mesecu trudnoce, papa test : mijesana flora, dosta bakterija ( ni sad ne shvatam , sta znaci dosta bakterija jer nisu zaokruzene dole ispod napisane spolne prenosive bolesti kao sto su gonoreja, HPV, klamidija - ako nisu , znaci da ih nemam valjda ) i imam iscjedak providan , bez mirisa, tako reci vlaznost, stalno, pogotovo u vreme ovulacije ( danas mi se pojavilo sukrvice malo - sto je prvi put, a plodni dani su mi ) a iscjedak imam stalno znaci , nekad vise, nekad manje, al je tu uvek , a kad citam , stalno se spominje beli iscedak, zuti, sivi, pjenast - ja to nemam nista, jednostavno providan ... Moje pitanje je, da li je to sve normalno i nije opasno , s obzirom na spontani koji sam imala zbog infekcije pre 6 meseci i porodjaja , da ne trcim doktorima stalno, jer je uvek sve ok, ultrazvuk uredan radjen u decembru i mikroplazma, ureoplazma i cervikalni i vaginalni bris ok , osim enterokokusa najmanje vrste . Hvala puno unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sluzavi iscjedak je normalan. Ponovite za svaki slučaj cervikalni bris prije naredne trudnoće.
Papa test nije specifičan da se njime utvrdi o kojim bakterijama se radi. Za to služe cervikalni brisevi.

Mirela2011

Poštovani, da li običnim cervikalnim brisom može potvrditi prisustvo gonoreje ili se mora raditi poseban bris na gonoreju?
Pozdrav

Mirela2011

Poštovani, samo još da pitam da li beličasti sekret iz penisa kod muškarac zaraženih gonorejom može da se javi samo povremeno ili je konstantan?

Ivo Balenović, dr. med.

Treba uraditi ciljani bris. Kod gonoreje je iscjedak konstantan. Iz uretre izlazi žuto zeleni gnojni iscjedak.