macmiror complex kapsule

Tamara35

postovani,trudna sam 24 tjedna blizanci.Preporucene navedene vaginalete,macmiror.Jesu li sigurne u ovom stupnju trudnoce,12 kapsula.Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko Vam ih je liječnik prepisao prema indikaciji, slobodno ih koristite, ne mogu naštetiti.

Tamara35

Postovani,nakon 2 koristenja 2 vaginalete 2 dana za redom javilo mi se u sluzi jednokratna sukrvica.Otisla sam na pregled i doktorica nije vidjela uzrok tomu osim da su vaginalete pocele djelovati.Nista ne boli,kontrakcija nema sve 5.Inace je pocetak trudnoce poceo tesko,10 tjedan obilno krvarenje blizanacka trudnoca,sad sad 25 tjedan i terapija mi je super napredovala osim smedjeg iscjedka za koji su mi rekli da je bijelo pranje pa zato vaginalete.Je li moguce da vaginalete izazovu tako oskudnu krv u sluzi ali samo jednom dnevno,ne ponavlja se?Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Ukoliko je nalaz uredan, tj. niste se počeli otvarati, uzrok krvarenja sigurno nije povezan s trudnoćom. Moguće da je došlo do blagog oštećenja sluznice rodnice zbog čega se javilo krvarenje.

Tamara35

Postovani,dodatni upit.Rekli su mi da nakon vaginaleta trebam uraditi briseve.Moze li metoda vadjenja brisova obzirom na sve navedeno kod mene uzrokovat prijevremeni porod ?Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uzimanje briseva sigurno neće potaknuti prijevremeni porod.

marie6

Poštovani,

Imam problema sa mokrenjem i peckanjem u rodnici pa sam prvo napravila urinokilturu koja je pokazala enterococcus faecalis 10 na petu sa nešto leukocita pa sam dobila amoksicilin 8 dana te moram napraviti kontrolu za dva tjedna. Također, iako su se smanjili urinarni problemi i dalje su prisutni, a ni peckanje u rodnici nije prošlo te sam radila i papa test koji je pokazao upalu i miješanu floru i od ginekologa sam dobila macmiror complex vaginalete te mi je rekao da nakon toga koristim acidosalus vaginalete no već nakon 8 vaginalete mogu reći da se simptomi svejedno ne povlače. Zanima me na koje bakterije može djelovati macmiror i šta napraviti, je li bi logičan korak bio napraviti cervikalne briseve?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Macmiror djeluje na patogene mikroorganizmime kao što su Trichomonas vaginalis, Gardnerella vaginalis i Candida albicans. Nuspojava terapije antibioticima može biti gljivična upala. Simptomi su svrbež, peckanje i pojačan iscjedak. Ako se simptomi ne povlače niti nakon terapije savjetujem da uredite briseve.