Nuhalni nabor

sofi10

Poštovani,

Možete li mi reći je li moguće da je izmjeren nuhalni nabor 0,00 mm te jeste li se vi susreli s time u praksi? Na dan UZV amenoreja 12+2, CRL 66 mm, nije u skladu s amenorejom i iznosi 13 tj, nuhalni nabor 0,00, mm. Budući da UZV i vađenje krvi za biokemijske biljege nisam radila na istom mjestu, zabrinula me reakcija djelatnika koji su rekli da se nisu susreli s time da je nuhalni nabor 0,00. Liječnica mi tijekom UZV nije ništa objasnila pa se bojim da možda nuhalni nabor nije vidjela, a nije tako zapisala niti mi nije ništa rekla. Time su mi rezultati kombiniranog probira upitni. Imam 31 godinu. Rezultati su bili slijedeći:

Slobodna beta-hCG 27,2 IU/L - 0,91 MoM
PAPP-A 3626 mIU/L - 1,03 MoM

te kao da je nuhalni nabor 0,1 mm - 0,06 MoM procijenjeno je

Dobni rizik za T21: 1 : 448
Biokemijski rizik za T21: 1 : 2090
Kombinirani (biok+UZV) rizik za T21: <1:10000
Kombinirani rizik za T21: rizik manji od graničnog
Kombinirani rizik za T18 i T13: <1:10000
Kombinirani rizik za T18 i T13: rizik manji od graničnog

Puno hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nisam vidio nikad NT 0mm. Rezultat kombiniranog probira je uredan i niskorizičan,.

sofi10

Puno hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

doris123

Poštovani

Molila bih Vaše mišljenje u svezi toga predstavlja li vrijednost nuhalnog nabora od 1,7 mm izmjerena u 11+1 tjednu trudnoće povećanu vrijednost i razlog za brigu? Inače, izmjerena vrijednost CRL je 50,4, a kao trudnica sam u 36 godini života.

S poštovanjem

Dejan Šakoronja, dr. med.

U normalnim je vrijednostima. Do 2,5mm je uredno.

renata1990

Zdravo. Imam jedno pitanje. Prvu trudnocu sam prekinula jer je NN baio 5.5 m. Nisam radila nikakve dodatne pretrage. Sad sa opet trudna 11+6 i jucer sam bila kod dr na pregledu i izmjerio mi je NN manji od 1m ali mi je rekao da ne vidi nosnu kost i da mi je bio pun mjehur. Da li je moguce da se nosna kost nije vidjela zbog polozaja bebe i da ako je NN uredan da je i ostalo uredu. U ponedjeljak imam zakazano Harmony prenatal test. Ali do tih rezultata malo sam prestrasena. Hvala Vam unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nuhalni nabor je uredan, a nosna kost se u određenim položajima fetusa ne može prikazati.