Obilna menstruacija

hulala1

Postovani, ovaj mesec sam stavljala vaginalete macmiror , 12 dana, i sada sam dobila, kasnilo mi je par dana, i menstruacija je cudna, kad ustanem krene mi mlaz ( ne bas toliko jaki ) a na ulosku se i ne skuplja previse, da sad kazem da je preobilno tu, vec kao da se zadrzi i kad ustanem i kad sednem na wc solju krene mlaz krvi, ali ne zgrusane, zato mi je cudno . Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je vjerovatno posljedica upale u ginekološkom sustavu i korištenja vaginaleta.

Lidy

Poštovani,

u zadnje 2. godine imam problema sa neredovitim menstrualnim ciklusima. Hormone nisam vadila, na uzv zna biti vidljiva cista žutog tijela. Menstruaciju nisam dobila od 29.5. do 15.8. Test na trudnoću je bio negativan nekoliko dana prije početka krvarenja. Nekoliko dana, počevši od 15.8. sam imala samo slabo krvarenje smeđe-crvene boje, te je 18.8. krenulo pojačano menstrualno krvarenje koje traje već 7 dana. Inače se dobro osjećam, ne osjeća slabost niti menstrualne grčeve. Dali je ovo obilnije krvarenje normalno zbog dugog kašnjenja mjesečnice, ili da se obratim liječniku koji mijenja moju ginekologinju koja je na GO?

LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Javite se ginekologu. Krvarenje je vjerovatno disfunkcijsko i neće stati bez hormonske terapije.
Ne može vam biti UZV nalaz uredan ako nemate tri mjeseca menstruaciju.

Lidy

Poštovani,

26.8. posjećujem svoju ginekologinju i dobivam terapiju Ergometrinom- 3 dana 3*1 tabletu, i 2 dana 2*1 tableta. Danas navečer pijem zadnju tabletu, ali krvarenje ne staje. Doktorica nije bila previše riječita tokom pregleda uzv-om, rekla je samo da želi izbjeći kiretažu u svakom slučaju, jer nisam rađala. Mogu li, po prestanku uzimanja terapije uskoro očekivati očekivati prestanak krvarenja ili da se u ponedjeljak javim svojoj liječnici. Inače, krvarenje je obilnije pri mokrenju,tuširanju i jutarnjem ustajanju.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Javite se ponovo na pregled. Terapija je neadekvatna i neće zaustaviti krvarenje.