obilna menstruacija

Iskra81

Postovani, s obzirom na to da obilna menstruacija dosta utice na kvalitet zivota, da li postoji neki preparat ili lek (a da nisu oralni kontraceptivi) koji moze da smanji obilnost ciklusa? Hvala unapred!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postoje gestageni preparati. Unutarmaternični uložak Mirena.
Konzultirajte svog ginekologa.

Iskra81

Izvinjavam se, zaboravila sam da napomenem da je na ginekoloskom i UZ pregledu, sve ok, a PAPA test je uredan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.