odgađanje menstruacije

Mirjana

Molim Vas za savjet. Naime, zanima me da li postoji način da odgodim menstruaciju za nekoliko dana, točnije trebala bih ju dobiti 07.01.2006., a htjela bih ju odgoditi barem do 15.01., iz razloga što u tom preriodu od (07. do 14.01.) idem na skijanje. Koristim kontracepcijske tablete Diane 35. Posljednju menstruaciju dobila sam 10.12., a 14.12.ponovno počinjem uzimati navedene tablete, obzirom da sam posljednju tabletu uzela 06.12. Računajući ispada da bih slijedeću menstruaciju trebala dobiti baš 07.01. Obzirom da nisam kontinuirano trošila tablete, nego sam kao i inače napravila pauzu od 7 dana, zanima me da li postoji još koji način za odgađanje menstruacije, obzirom da sam upoznata sa time da se odgađanje može postići neprekidnim uzimanjem tableta. Inače tijekom menstruacije nemam prevelikih bolova, jedino prva 2, 3 dana osjećam dosta jake bolove u donjem dijelu leđa. Kako bih bez ugrožavanja svojeg zdravlja i lakše provela tih 7 dana na skijanju htjela bih odgoditi menstruaciju, te Vas stoga lijepo molim za Vaš savjet.
U očekivanju Vašeg odgovora, srdačan pozdrav i unaprijed hvala.

Mirjana

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Najjednostavniji način je da umjesto da nakon završetka kutije napravite pauzu od 7 dana, odmah započnete drugu kutiju. Menstruacija će se pojaviti u roku 7 dana od zadnje popijene tablete. Druge metode Vam čak ne bih ni savjetovao.
Pozdrav.

Sookiech

Potovani, pijem Triquilar. Htjela bih odgoditi menstruaciju (koju trebam dobiti 31.7.2014. na 4.8.2014. U uputama sam pročitala da je to moguće ukoliko nastavim piti zadnje žute tabletice iz novog pakiranja. Zadnju pilulu sam jučer popila. Zanima me što se tada događa sa tim drugim pakiranjem? Nakon što prestanem piti te žute pilule, napravim 7 dana pauzu i ponovno nastavim piti drugu kutiju, no što sa ovim pilulama koje nedostaju? Koja je Vaša preporuka?
Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite s uzimanjem bez pauze.

Anazgb

Dobar dan. Poštovana nikada nisam koristila kontracepcijske pilule i ovaj mjesec bi odgodila menstruaciju zbog odlaska na put gdje bi se željela neometano kupati. Ginekolog mi je dao tablete microgynon. Menstruaciju bi očekivano trebala dobiti 24.04 pa me zanima koliko prije da krenem uzimati pilule( a da ne dobijem menstruaciju) i da li to uopće funkcionira? Puno hvala unaprijed na odgovoru.

sb34

Pozdrav doktore! Dobila sam tablete Qlaira. Sad sam na 9. tableti. Trebala bih odgoditi menstruaciju za najviše 3 dana. Na koji način?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anazg trebali ste krenuti pilule ovaj ciklus s prvim danom menstruacije.
Savjetujem da se javite svom ginekologu za gestagenu terapiju za odgodu ciklusa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sb popijte sve aktivne, placebo bacite a umjesto njih započnite novi blister do kraja.

jjasna

poštovani,
kako mogu odgoditi ili uraniti menstruaciju, naime krajem 6. mjeseca sam planirala ići na more a baš tada trebam dobiti . mogu li sad prvi dan ciklusa krenuti sa nekakvim kontracepcijskim pilulama i da li je onda bolje da popijem dvije kutije zaredom pa da odgodim krvarenje ili da ranije prekinem s prvom kutijom pa da mi menstruacija završi prije mora?
koje tablete bi mi preporučili , imam 37 godina, 3 djece , nepušač ??

hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bolje da uzmete neke od pilula pa da ih prijete kontinuirano bez pauze.

jjasna

pozdrav,
počela sam uzimati logest sa prvim danom menstruacije, uzimam ih već 15-ak dana i cijelo vrijeme imam smeđkasti iscjedak. da li je to normalno? izračunala sam da kad završim sa ovom kutijom menstruacija će mi završiti do kraja mjeseca do kad sam je i htjela odgoditi . da li da ipak nastavim sa tabletama pa da ih prestanem piti kada se vratim s mora ili da završim ovu kutiju i ne pijem ih više (ne znam koliko utječe na hormone- s obzirom na iscjedak čini mi se da su već malo poludjeli happy )

hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte dalje prema shemi. Nakon popijene 21 tablete ne radite pauzu nego krenete odmah s novim blisterom.

jjasna

kako sam izračunala i ako popijem cijeli drugi paket tableta menstruaciju ću dobiti pri kraju ljetovanja. ako završim ovu kutiju i ne nastavim dalje piti menstruacija će mi završiti prije odlaska na more. može da ipak ne uzimam drugu kutiju??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može i tako.