Odgađanje menstruacije

Tea1106

Zdravo.
Dakle, putujem pocetkom kolovoza na more s deckom. Ovo je vec drugi put ove godine da idem na more i da tocno tad dobivam menstruaciju. Tako da sam odlucila odgoditi ovu bar na tih 5 dana. Nikad dosad nisam koristila nikakve pilule i zanima me koje bih trebala koristiti u ovom slucaju. Koje, mogu li bez recepta i kolika je otprilike cijena?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za odgađanje menstruacije koriste se Duphaston tablete. Počnite sa uzimanjem prije očekivane menstruacije 2x1 dnevno. Dokle god ih uzimate neće biti krvarenja. Uzimate ih toliko dana koliko želite odgoditi menstruaciju.

Tea1106

Postovani,
Moja ginekologica je na godisnjem tako da mi ne moze izdati tablete na recept. Mogu li ja Duphaston uzeti bez recepta i koja je otprilike cijena?
I koliko dana ranije da ih pocnem uzimati?

Ivo Balenović, dr. med.

Tražite u ljekarni na dug, trebali bi vam dati. Recept donesite naknadno.Počnite 3 dana prije očekivane menstruacije. Cijena oko 100 kuna (veće pakiranje).