odgoda menstruacije

studenticaa

imam 19 god, ne koristim kontracepcijske pilule, zanima me dali ikako mogu odgoditi menstruaciju na nekoliko dana?

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
menstruacija se može odgoditi na nekoliko načina, a koji je za Vas najprikladniji preporučujem da odluči Vaš ginekolog.

ivana982

Poštovani,

udajem se za 10-ak dana i nikad dosada nisam odgađala menstruaciju, međutim, budući da bih ju trebala dobiti koji dan prije svadbe svakako bih ju željela odgoditi kako bih izbjegla bolove i svu nelagodu koji istu prate.
Moja ginekologica mi je odbila dati tablete za odgodu jer je ona osobno protiv toga, a i ja imam 2 mioma na stjenci maternice (prvi već cca 10-ak godina, drugi 2 godine i redovito ih kontroliram, nisu mijenjali veličinu) i ona ih ne želi na taj način "hraniti" - što god je pod tim mislila. Poslije je rekla da bi mi ipak mogla dati kontr.pilule ali budući da smo već zakasnili s uzimanjem, onda ništa od toga.
Da li je usitinu opasno da uzmem Duphaston? Nemam namjeru u budućnosti prakticirati odgode, ovo je jedinstven događaj i ne bih htjela da ga bolovi zasjene.
(imam 35 godina i nisam dosada rađala, poslije vjenčanja idem na sistematski i planiramo početi raditi na bebi)

Hvala i lijep pozdrav.
Ivana

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruaciju možete odgoditi Duphastonom. S uzimanjem treba početi dva do tri dana prije očekivane menstruacije, a uzimaju se toliko dana koliko se želi odgoditi menstruacija.