Oralni sex - HIV

knez0911

Pozdrav
Dali mi mozete reci dali se moze dobit HIV ako se pruzi obostrani oralni sex ali bez svrsavanja ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Malo vjerovatno.

sreeeca_2

Poštovani!
Postoji li mogućnost prijenosa HIVa nakon oralnog zadovoljavanja, a da partner ne ejakulira i kolika je? Testirala sam se 5 dana nakon nezaštićenog oralnog odnosa, test je negativan. Mogu li biti mirna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mala je šansa za tako nečim.

Ne znam sta

Postovani dokore, mentrusaciju sam dobila 10.11 I trajala je do 18.11. Sinoc (19.11) sam bila intimna sa momkom. Imali smo oralni sex I prtenjacio me je. Medjutim jutros sam primjetila da imam kao neki smedji isjedak, gusci. Trebam li se brinuti? O cemu se radi? Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate se brinuti. Taj iscjedak je vjerovatno ostatak menstruacije.

Poštovani,
Molim vas recite, da li mnogo visok CRP i nateceni limfni čvorovi mogu ukazivati na HIV?

Dejan Šakoronja, dr. med.

CRP sigurno ne. Javite se obiteljskom liječniku.

anteante888

Imam pitanje, oralno me zadovoljavala kurva bez kondoma, kolke su šanse da dobijem HIV, to me jako muci

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, postoji mogućnost ukoliko je došlo do ozlijede spolnog organa i ukoliko je došlo do kontakta s krvi zaražene osobe.

Jasmina jas

Poštovani

je li se moze prenijeti hiv prstima u vaginu

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, taj način prijenosa nije moguć.

Jasmina jas

Ni kada nas druga osoba zadovoljava koja ima hiv

Ivo Balenović, dr. med.

Ne može. HIV se može prenijeti samo direktnim kontaktom s izlučevinama (krv, sperma) zaražene osobe.