Orgazam

bubica2015

Postovani imam 28 g. majka sam curice i trenutno sam trudna 7 tjedana. Neznam koga bi ovo pitala ali imam problem s orgazmom. Zapravo ga nikad nisam dozivjela. Odnosi sa muzem nisu cesti ali i kada imamo odnos ja neosjecam nista oprostite na izrazu "kao da penis ulazi u neki ogroman prazan prostor" ali ja se zbilja trudim i budem opustena i uzbudim se jer budem dosta vlazna dolje. Znam da je za orgazam potrebno stimulirati klitoris ali kada ga stimuliram meni to jednostavno nije ugodno ili osjetim ugodu koja jako kratko traje i prestane..probala sam na razne nacine i polako i brzo ..ali .kao da nesto s njim nije uredu. Imam vibrator koji stimulira klitoris i od njega me jalo skaklja klitoris toliko da nemogu izdrazati skakljanje a ugoda je bezznacajna
..zanima me koji bi mogao biti problem? I jos jedna sitnica neki dan kada sam se budila ujutro osjetila sam jaku ugodu kao da sam dozivljavala orgazam bez stimulacije..hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

U doživljavanju orgazma učestvuju mnogi psihološki faktori koji ga mogu modificirati. Kada se govori o problemima u seksualnom životu žene često se ističe tzv. anorgazmija koja predstavlja nemogućnost doživljavanja orgazma. Uzroci su često psihološke prirode kao što su anksioznost, nezadovoljstvo svojim tijelom, stres, loša komunikacija sa partnerom. Savjetujem razgovor s psihologom.