Oskudna menstruacija

Lanica11

Postovani,
Imala sam menstruaciju 14.6.kako su mi ciklusi na 26 dana dobila sam 7.7.ali je krvarenje bilo jako oskudno na uloscima gotovo jedva samo pri brisanju sam primecivala krv i trajalo je 3-4 dana.Pomislila sam da je mozda lazna ali test mi je negativan.Da li sam mozda prerano uradila test?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, testovi na trudnoću su najpouzdaniji sedam i više dana po izostanku menstruacije. Ne znam točno kada ste ga vi napravili. Menstruacije ne moraju uvijek biti istog intenziteta i duljine trajanja, ali teoretski se moglo raditi i o implantacijskom krvarenju.

Anabell*Anabell

Poštovani,
dobila sam menstruaciju 10.06.,inače su mi menstruacije uredne,međutim 30.06. sam dobila smeđi iscjedak koji traje sve do sad,14.07.,ponekad se javi svježa krv ali isto oskudno,trudnoća je isključena...urednu menstruaciju sam trebala dobiti 10.7. ali i dalje mi traje to oskudno krvarenje od 30.06. Sad me zanima sto je to i koliko ce to trajati. Kod ginekologa sam naručena 26.07. Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko je trudnoća isključena moguće je da se radi o slaboj funkciji žutog tijela koje ne luči dovoljno progesterona, zbog čega dolazi do prijevremenog ljuštenja sluznice maternice. Ukoliko bi se to ponavljalo može se liječiti primjenom gestagena (progesterona) u drugoj fazi ciklusa kroz 10 dana.

Lanica11

Postovani,
Hvala na odgovoru.Test sam uradila vec treci dan tokom trajanja oskudne menstruacije i negativan je.Do sada nisam imala nikakve simptome,ali danas imam blage bolove u donjem delu stomaka,bol u krstima,i grudi me pomalo boluckaju(tacnije bradavice).Ocekujem sledecu menstruaciju 1.08. iskreno se nadam da nece ni doci.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bilo bi dobro da učinite ultrazvučni pregled.

MMMARTINA

Poštovani,

Zadnju menstruaciju sam dobila 19.6. Sad mi je kasnila 6 dana i nakon toga je jako oskudna. Radila sam 2 testa prije i oba su bila negativna. Nisam bila pod nekim stresom pa ne znam u cemu bi mogao biti problem. Inace su mi menstruacije redovne svakih 28 dana, normalnog intenziteta.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako su dva testa negativna ne radi se o trudnoći. Menstruacija ne mora uvijek biti istog intenziteta i duljine trajanja.

Omar123

Postovani, prije skoro 2mj sam imala peting pri cemu je doslo do ejakulacije po stomaku, ali sam uzela hitnu kontracepciju za svaki slucaj, trebala sam dobiti sedmicu nakon tog odnosa ali nisam, inace su mi neredovne menstruacije, sad kad sam dobila ona je veoma oskudna, kao rozi iscjedak koji se primjeti samo na papiru. Sad sam zabrinuta jer ne znam da li je to prava menstruacija a danas je treci dan kako je takva. Zadnji test na trudnocu koji sam radila u toku ocekivane menstruacije, dakle prije 2mj, je bio negativan ali nije bio na prvi jutarnji urin.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji mogućnost da se radi o trudnoći. Krvarenje ne mora biti menstruacija. Možda se radi o ovulacijskom krvarenju.