Strah

ivona20

Postovani...
S deckom sam imala analni odnos s kondomom zbog vise zastite, bakterija itd...
Ejakulirao je vani kada je skinuo kondom. Dodala sam mu rucnik i obrisao se s njim, a ja sam uzela maramicu i obrisala ruke maramicom, zatim sam tom istom obrisala intimne djelove. Da li postoji mogucnost trudnoce.. Lijep pozdrav happy

ivona20

Nisu mi bili plodni dani. Inace sam istraumirana i u velikom strahu od trudnoce,molim vas da mi sto prije odgovorite

ivona20

Znaci postoji li mogucnost trudnoce ako sam obrisala intmne djelove s maramicom na kojoj je ostalo malo sperme s mojih ruka,jer sam prvo obrisala ruke pa onda intimne djelove.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji šansa za trudnoću.

ivona20

Danas sam trebala dobiti i nista jos uvijek. Menstruacija mi inace nije redovna. Ako bude kasnila je li potrebno uraditi test?

Ivo Balenović, dr. med.

Možete za svaki slučaj i da se umirite. Šanse za trudnoću su nikakve.

Nan_2113

Poštovani, ispričavam se ukoliko se moje pitanje i ponavlja i zaista vam ne zelim piti ni zivce niti trositi vrijeme, no zelim se nekako umiriti strucnim odgovorom (za koje takodjer znam da vi niste vidoviti i ne znate sto je meni) jer kod ginekologa sam narucena tek u 10mjesecu, a po prirodi sam paranoja...
Imala sam spolni odnos sa zastitom, i to je bilo u neplodnim danima. Menstruaciju sam dobila 6.8-10.8., a odnos sam imala 15.8. i to dva za redom, ali u oba dva je bila zastita kondom i svrsavanje vani, znaci prekinuti snosaj. Mene zanima, da li se prilikom drugog odnosa, stavljanje kondoma mozda mogao zaloviti koji spermij na kondomu i time prenijeti u mene te postoji li nekakva sansa za trudnocu?
I za vrijeme ovulacije osjecam tupu bol u predjelu jajnika. Prije godinu dana sam imala ciste koje sam razbila dulfaston tabletama, no ja tu terapiju nisam provela do kraja jer ginekolog mi rekao da je to to... Moze li ta bol ukazivati na nesto il je normalno?
Jos jednom se zahvaljujem na odgovoru. Lijep pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom sigurno nije moglo doći do trudnoće. Bol koju osjećate moguće je posljedica ovulacije.

Nan_2113

Postovani, ispricavam se na smetnji ponovno...
Imala sam odnos s deckom, no nije bio pravi vec prstenjacenje... Pred kraj vidjeli smo krv i prestali. Mene nista nije boljelo, a krvarenje je bilo skroz malo, svijetla krv, no preplaseni smo oboje... Menstruaciju trebam dobiti za 4 dana, a posto nemam redovite cikluse (26-35dana, kako koji mjesec) da li je moguce da mi menstruacija uranila? I trebam li se bojati?
Trudnocu bih ja izbacila jer ste mi i sami vi odgovorili da prema onome sto ste procitali trudnoca je nemoguca, a kako i ja nemam neredovite cikluse znaci ne znam kad mi nastupaju plodni kad neplodni dani, odnos sam imala odmah iza menstruacija, a pazili smo maksimalno... a i kasnije tjedan dana sam osjecala bol dva-tri dana sto je ocito bila posljedica ovulacija i kasnije se bol vise nije javljala...
Molim vas da mi odgovorite da li je krvarenje nakon malo grubljeg odnosa normalno ili se ipak trebam bojati necega (bolest)?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bolesti se ne trebate bojati. Moguće je krvarenje prilikom grubljeg odnosa ili se može raditi o disfunkcionalnom krvarenju zbog neznatnih hormonskih odstupanja tijekom ciklusa.