otečene vene

enibadi

poštovani,
trenutno sam ušla u 39. tjedan trudnoće. danas sam primjetila slučajno dok sam se prala da su mi vene na donjim usnama dosta otečene, zapravo kao da imam nekoliko kvrga po njima. nije bolno, ali kao da je neugodno. pritisak mi je velik već, no inače je sve ok. seksualne odnose nisam imala od početka trudnoće, higijena mi je naravno kako treba. ali kad pogledam dolje ogledalaom, izgleda grozno, čak poptuno izvitopereno...
Inače , noge su mo dosta otečene također, vadila sam krv na proteine i sve to, sve je ok, tlak ok.
na kontrolu idem iduću srijedu.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, radi se o tzv. varikoziteta vulve.
Pojavljuju se u trudnoći pred kraj.ćešće su u višerotka.
Kad rodite vrlo brzo će se povući. Terapija nije potrebna.

enibadi

uh, hvala Vam, baš sam se prepala jer nije ni najmanje lijepo za vidjeti, a ni za osjetiti. Da, ovo mi je drugi porod!
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da ružno izgleda ali nije opasno. U kliničkoj praksi to se često vidi.

enibadi

e hvala na odgovoru. ne može smetat ni na porodu, jel?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne može.

enibadi

da se nadovežem na vlastitu temu...
Malo me brine to što osim što mi lagano natiču gležnjevi i stopala te prsti na rukama, otečena su mi bedra iznad koljena sa stražnje strane obje noge jednako!jedno pedalj dužine..i to se ne smanjuje ni ujutro...Koža kao da je toplija na tom dijelu i imam problem skvrčit nogu jer je otečeno i nategnuto. dakle, s prednje strane ništa već samo odozad i lagano prema unutrašnjem dijelu bedra..koljena nisu otečena.Iznad koljena. Noge su kao tvrđe tu gdje je otečeno, normalno...
Što bi to moglo bii? ili je to normalno oticanje? kao što rekoh, tlak i proteini su mi sasvim ok.
Hvala puno

enibadi

i da dodam, ti dijelovi su mi lagano bolni na dodir

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o edemima pred kraj trudnoće. Ako su tlak i proteini negativni u urinu, nije potrebna nikakva terapija, osim reducirati unos slane hrane i slatkog jer to je poticaj za retenciju tekućine u tkivima.

enibadi

valda će i to sve uskoro proći......
prepala sam se da nisu neke unutarnje vene ili slično..ali sve bi trebalo proći, za koji dan..kojem se silno radujem!
Hvala Vam dokotre

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

sigsa

Imam varikozitete vulve koji se nisu povukli nakon poroda. Što sada? Postoji li neki zahvat kojim se to rješava i gdje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Savjetujem da se javite vaskularnom kirurgu jer je to njegova domena.

sigsa

Vaskularna kirurg kod kojeg sam operirala vene nogu kaže da je to ginekoloski problem i da varikoziteti vulve nemaju veze s varikozitetima nogu, da to nije njegova domena...?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Osobno ne znam ni jednog ginekologa koji bih vam operirao varikozitete na vanjskom spolovilu.