Oteklina na grliću maternice

majari

Poštovani,
prije par dana sam na grliću maternice (ono dijelu koji mogu napipat prstom) napipala oteklinu sa desne strane,onako kao veća okrugla kvrga, nateklina, s druge strane je nema.
Menstruacija mi ovaj mjesec kasni 7 dana,inače je redovita, šanse za trudnoću su minimalne s obzirom da redovito koristim kondom, ali sam ipak radila test prije 3 dana i bio je negativan.
Pila sam Silapen antibiotik radi upale krajnika deset dana.
Ostalih problema nemam.
Zadnje papa test sam radila prije godinu i 2 mjeseca i bio je uredan.
Ginekologu sam naručena za dva tjedna.
Molim Vas da mi kažeta što bi moglo bit uzrok otekline na grliću maternice i ima li to ikakve veze sa izostankom menstruacije?

Unaprijed zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, oteklina na grliću maternice nema veze sa kašnjenjem menstruacije.
Pretpostavljam da se radi o ovuli Nabothi ili o polipu na vratu maternice. Svakako će se ustvditi na idućem ginekološkom pregledu.

majari

Puno hvala!