Otvorena u 31. tjednu

vd

Poštovani,
jučer sam bila na pregledu, točno 31.tjedan trudnoće.
Doktor mi je rekao mirovanje, ne strogo i spasmex 2 puta dnevno jer sam otvorena 2 cm.
U trudničkoj knjižici mi piše r. dio 1/2 čl., ušće 2cm, uzd gl., vodenjak održan. Kontrola za 3 tjedna.
Ovo mi je 3.trudnoća. Prve dvije porodi su bili na termin.
Često osjećam pritisak i pojačani iscjedak.
Zanima me vaše mišljenje koliko je situacija opasna. Ima li šanse da ipak doguram barem do 37.tjedna? I koliko je u ovakvoj situaciji opasan prijevremeni porod?
Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da ste dva puta rodili situacija nije alarmantna, ali zahtjeva terapiju i mirovanje. Uz pridržavanje mjera i kontrole, s ovakvim nalazom možete izgurati do termina.