Ovulacija

Mare

Poštovani,
Molim vas za vaše mišljenje.
Surfajući po netu, naišla sam na tekst u kojem piše da ovisno o jačini menstruacije može se saznati o tome dali žena uopće ima ovulaciju (prvog dana najjače krvarenje, pa potom slabije).
Kod mene su uvijek ciklusi bili redoviti -32 dana, ali ta jačina mi baš nije jasna. Prva dva-tri dana mi je menstruacija slaba, slijedeća dva-tri jaka, a onda opet dva slabija ( inače sve skupa traje mi cca 7-8 dana, oduvjek).
Pitanje je dali je to u redu?
Inače zadnji pegled je bio prije 3 mj i sve je bilo u redu. Zapravo nikada nisam pitala svog gin. dali je taka ciklus u stvari uredan i dali dolazi do ovulacije "kako treba".
Zahvaljujem na odgovoru.

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Poštovana,
metoda koju ste opisali nije standardna menstruacija za potvrdu ovulatornog ciklusa u ginekološkoj praksi. Ukoliko ste zabrinuti, raspitajte se kod ginekologa za pouzdanije metode dokazivanja ovulacije.