PMS

sunčica

32 godine su mi. Rodila sam jedno dijete, a PMS sindromi na psihičkoj bazi su mi sve izraženiji. Koristim Dietpharm kapsule (PMS balance) za ublažavanje navedenog i pomažu mi u tome. Ne znam koliko dugo mogu njih piti? Možete li mi savjetovati kako još mogu si pomoći? Davno prije sam pila tablete za kontracepciju, ali sam prestala zbog povećane štitnjače. Ona je sad u granicama normale, kao i hormoni štitnjače. Da li bi mi za psihičke smetnje PMS-a pomogla oralna kontracepcijska sredstva i da li bi ste ih u mom slučaju uopće preporučili?
Hvala

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Poštovana,
oralni kontraceptivi se koriste u liječenju simptoma PMS-a. No, u Vašem slučaju, savjetovao bih i psihološku obradu te, potom, oralnu kontracepciju, ako za istu nema kontraindikacije.