ovulacija, plodni dani

ivancica987654321

Pozdrav svima... Dragi i ja smo se odlucili da napravimo bebaca... Al imam problem s plodnim danima i ovulacijom... Pa me zanima dali mi vi mozete kako pripomoć... Zadnja menstruacija mi je bila 29.7 i trajala je do 3.8. inace mi traje po 6 dana, imam redovite cikluse od 29 dana... Čitala sam po internetu ali svugdije piše različito...Dali mi možete pomoć odrediti ovulaciju i plodne dane i koliko uistinu traje ovulacija? Unaprijed vam zahvaljujem od srca.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jajna stanica sposobna je za oplodnju samo 24 sata. Spermiji 48 sati.
Obično nastupa u redovitim ciklusima 14 dan.
Ako vam je ciklus pravilan recimo to tako najplodnije razdoblje je od 10. pa do 17. dana ciklusa i tada imajte odnose.
Ako niste sigurni u komercijalnoj upotrebi su lh trakice za ovulaciju.
Točno pokazuju ovulaciju.

ivancica987654321

Hvala Vam puno na pomoći big-smile nadam se da ćemo ovaj put uspijet

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

ivancica987654321

Poštovani doktore, javljam vam se opet... Nakon nekoliko pokušaja nismo uspjeli da ostanem trudna... Dobila sam menstruaciju 25.7. I trajala je do 31.7. Možete li mi reći kada bi trebali imati odnose, tj.kad će biti plodno razdoblje? Unaprijed Vam hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Čitajte prijašnje postove gdje sam pisao o metodi računanja plodnih dana. Svakako je najbolje imati odnos od 10.do 15 dana ciklusa, apeoksimativno.

ivancica987654321

Ispričavam se, 25.8. Do 30.8.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od 3.9 do cirka 10.9. Pratite istodobno cervikalnu sluz te bazalnu temperaturu.

majaba3

Postovani doktore,

Da li u toku ovulacije dolazi mozda do blage vrtoglavice i pojacanog apetita?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne, nije specifično za ovulaciju.