Papa test

hulala1

Postovani, radila sam prvi papa test, i pokazalo mi je 3 stepen cistoce, dosta bakterija i mjesana flora, sve drugo je uredno. Dobila sam vaginalete, i da vas pitam da li je ovo spolno prenosivo i kako sam se mogla zaraziti tolikim bakterijima ? Pozdrav, hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako, spolnim putem. Savjetujem da napravite cervikalne briseve da se točno utvrdi o kojim se bakterijama radi.

hulala1

I da li smijem piti alkohol, to jest pivo big-smile posto su vaginalete mjesavina sa antibiotikom, hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smijete.

Barbara106

Poštovani!

Imam 16 godina i imala sam spolni odnos. Moram li raditi PAPA test ili to još nije potrebno?

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite ga svakako nakon par mjeseci nakon što ćete imati redovite odnose.