papa test

beba21

Poštovani,

molila bih Vas za pomoć oko tumačenja PAPA testa. Kao terapiju sam dobila Betadine - Polygynax - Vagisan - vaginalete i istu sam provela do kraja bez prekidanja (17.07.2014. kraj terapije).
Nalaz PAPA testa je sljedeći:
Opća podjela: Abnormalne stanice - ASC-US
Mikroorganizmi: Bacillus vaginalis i miješana flora
Reaktivne promjene su povezane: sa upalom

Idući dan nakon provođenja terapije javio mi se svrbež te mi je ginekolog preporučio Canesten kremu samo izvana 2-3x dne kroz 3 dana. Mjesec dana nakon korištenja Canestena mi se dva put javio zelenkasto - žuti iscjedak, kao neke nakupine (16.08.2014.), to mi se javilo prvi put u životu.

Zanima me jeli terapija bila dobra i potrebna s obizorm da sam nakon nje dobila gljivice i iscjedak? Što činiti ako PAPA test ne bude ponovno uredan?

Imam 27 god, moj sadašnji dečko mi je prvi kao i ja njemu. Tijekom terapije nisam imala spolne odnose.

Mnogo Vam hvala!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Terapija je u redu. Ako idući papa test ne bude dobar napravit ćete bris na hpv i cervikalni bris.

beba21

Hvala Vam na pažnji. Nadam se da će se biti u redu. Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

micaubica

Postovani,Radila sam papa test sa kolposkopijom 20 dana ciklusa i vec dva dana mi ide vrlo malo braon iscedak.Inace dobijam na 28 dana ali mi uvek krece braon iscedak 24 og dana a 28 og menstrualna krv.Da li su mi papa test i kolposkopija izazvali ranije ciklus ili bih trebala da se zabrinem?Posle dva dana sam otisla da vadim briseve ali nisu mogli da mi uzmu briseve jer je bilo malo krvi.Dr mi je rekao da je kolposkopski nalaz uredan a papa test jos uvek nije stigao

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite. Prilikom manipulacije i korištenja octene kiseline ili lugola tijekom kolposkopije moguće je smeđi iscjedak.