Par nedoumica u trudnoći

Pearl17

Poštovani,
Trudna sam 28 tjedana i prošli vikend sam zavrsila na hitnoj radi krvi u urinu. Propisan mi je xorimax 2x500, 7 dana. Urinokultura je naknadno dokazala prisutnost E.coli, 10x4.
Pošto sam strašno zabrinuta za bebu i utjecaj e coli na ishod trudnoće, tim vise sto stalno nailazim na oprečne informacije, zanima me par stvari.
Smijem li uz terapiju atb piti i caj od zobi, naisla sam na podatak da bi trebalo manje tekućine unositi da se atb zadrzi u mjehuru. Kao i također na podatak da što vise tekućine pijem da što vise bakterija izbacim iz organizma.
Dalje, smijem li uz terapiju koristiti kapsule ciste brusnice sa c vitaminom od solaraya, cranactin? Također sam naisla na oprecne podatke, da se prevelika kolicina brusnica ne preporučuje jer je abortivna?! I da umanjuje ucinak atb.
Naravno da mi je izoliran i BHSB u rodnici, jos nisam ponovila briseve nakon terapije dalacin vag kremom.
Nadam se da razumijete moje dileme i zabrinutost.
Zanima me i Vaše mišljenje koliko te dvije bakterije mogu ugroziti moju bebu, s obzirom da sam pod terapijom?
Hvala Vam najljepša.
Srdačan pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Provedite terapiju koja vam je preporučena. Možete koristiti čaj i brusnicu. Nakon tri tjedna ponovite uk i cervikalne briseve.
Navedeni lijekovi su dozvoljeni u trudnoći stoga neće naštetiti plodu.

Pearl17

Hvala vam najljepša na brzom odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.