Pat. Dijagnoza Residua placentae partim necroticae et nflammante

pepitojaci

Poštovani, rađena mi je kiretaža,sadržaj materišta je poslan patologu i ako mi možete pojasniti nalaz patologa, nemam volje ići u gin.ordinaciju...
Nalaz: u obilnom materijalu zgrušana krv, komadići dijelom nekrotično promjenjivog i upalno infiltriranog decidualnog tkiva te korijske resice rahle do početno fibrozirane avaskularne strome, pretežito jednorednog trofoblasta. Mjestimice se u zgrušanoj krvk i fibrinu nalazi obrise nekrotično promjenjenih korijskih resica. Zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, patološka dijagnoza pokazuje da se radi o upalno promijenjenim dijelovima posteljice koji su mjestimično nekrotično promijenjeni. Nekroza znači nepovratno oštečenje (smrt) stanice, tkiva ili organa. Posteljica (decidualno tkivo, trofoblast, korionske resice) ukazuje da se radilo o trudnoći. Moguće da se radilo o anembrionalnoj trudnoći(?) budući da nema tkiva ploda.