Peckanje i svrbez

kemii10

Postovani!
Osjecam peckanje i svrbes na podrucju stidnih usana. Ne primjecujem nikakve ranice ni mjehurice ni neke druge promjene osim blagog crvenila i blage otecenosti usnica. Zadnji spolni odnos sam imala prije vise od mjesec dana tako da mislim da se ne radi o nikakvoj spolnoj bolesti. Ali je to mozda povezano sa mozda prekomjernim uzimanjem antibiotika (jenu kutiju klavocina sam popila u 11mj zbog upale na zubima, a drugu sada u 3mj zbog herpes zostera koji se kod mene pojavljuje vec godinama na istom mjestu na licu).U meduvremenu sam se i prehladila i boli me grlo. Ne znam o cemu se radi. Je li potreban ginekoloski pregled? Kakvu terapiju uzeti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema simptomima, a i podatku da ste uzimali antibiotik, u pitanju je gljivična upala. Savjetujem neki od vaginalnih antimikotika (vaginaleta + krema): Canesten, Rojazol, Plimycol, Vagisan myko kombi...