peckanje za vrijeme mjesecnice

Ljiljana

Prije 6 dana dobila sam mjesecnicu,tu vecer pocelo je nekakvo peckanje i jak svrbez u vagini,prvo sam pomislila mozda je razlog kada sam se tusirala koristila sam malo gela za tusiranje i mozda slucajno se nisam dobro isprala dolje.
Taj svrbez traje vec nekoliko dana,bila sam kod ginekologa no nije me mogao pregledati zato sto sam jos malo krvarila. Inace mjesecnice mi traju 3-4 dana a danas je vec 5,6 dan malo krvarim ne puno no i dalje me malo svrbi. Koji bi mogli razlozi biti? Inace nemam nikakav iscjedak i prije mjesecnice nisam imala nikakvih problema. To mi se jos nije dogodilo.
Kako se moze malo ublaziti taj svrbez? Npr.ispiranje s kamilicim i sl.

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Poštovana,
u apoteci zamolite neke od antifungičnih vaginaleta. Ukoliko vam nakon ove mjere ne bude bolje javite se ginekologu.