Pilule

petra

koristim triquilar i pročitala sam u uputama da povraćanje može učiniti da pilula bude neučinkovita. u jednom članku sam pročitala da isti učinak može imati dijarheja. zanima me može li mekana stolica u okviru nekoliko sati od uzimanja pilule imati takav učinak

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Mekša stolica ne bi smjela biti uzrokom neučinkovitosti oralnih kontraceptiva, osim ukoliko nije profuzna, konstantna i praćena povraćanjem. Ukoliko se osjećate nesigurnom i zabrinutom preporučam Vam da se obratite nadležnom ginekologu.