pilule yaz

ivanka991

Poštovani doktore molim vas pomozite. Već sam dvije godine na pilulama yaz i cijelo vrijeme mi je to jedina metoda kontracepcije koju koristim. Nakon svakog blistera dan kada popijem zadnju bijelu tabletu, znači svake srijede oko 9 ujutro dobijem menstruaciju,međutim danas se ona nije pojavila još. Imam simptome pmsa kao što su bolne grudi (iako je bol do sada već popustila), promjene raspoloženja i meka stolica. Smatrate li da postoji šansa za trudnoću i ako ne dobijem do danas navečer menstruaciju da napravim test ili što da radim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. NAstavite dalje uzimati i tada ako ne dobijete "menstruaciju"

ivanka991

Puno vam hvala na odgovoru, u međuvremenu je menstruacija došla. Molim vas još samo da mi kažete razlikuju li se međusobno roze tablete u blisteru,npr ako za prvi dan slučajno popijem drugu tabletu po redu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne razlikuju se. Sve su iste razine hormona.

ms111

Poštovani doktore,

moram Vam ovdje pisati zbog tehničkih poteškoća me neće prebaciti u drugu temu.
Yaz tablete pijem već godinu i pol, skoro dvije. Tablete inače pijem oko 10 navečer. Zbog putovanja nisam popila 8. tabletu niti 9. na vrijeme. Popila sam ih obje sljedeći dan ujutro (dakle na dan kada u 10 h navečer trebam popiti 10. tabletu). Po mom izračunu s 8. tabletom kasnim 38 sati, a sa 9. tabletom 14 sati.
S obzirom da sam imala odnose naputovanju, odnosno u danima kada nisam pila tablete zanima me postoji li mogućnost trudnoće i koja je daljnja procedura.

Unaprijed hvala na odgovoru kojeg nestrpljivo isčekujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa postoji no nije velika. Dalje koristite dodatnu zaštitu idućih tjedan dana.

ms111

Hvala na odgovoru,
trebam li uzeti tabletu za dan poslije? jer još nisam popila tu 10tu tabletu, od zadnjeg odnosa je prošlo 27 sati.....dali bi se onda smanjila mogućnost trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete.

forlotus

poštovani,
znam da su slična pitanja već postavljena ali me hvata panika i trebala bi vaš odgovor. Pila sam diane 35 već neko vrijeme ( zadnju tabletu sam popila 23.12 -
26.12 mi je bio prvi da menstruacije), napravila sam pauzu od 7 dana i 31.12 sam počela piti yaz. 01.01 sam zaboravila popiti tabletu ( odnosno ubrzo nakon što sam ju popila sam povraćala) sljedeću tabletu sam popila 02.01 i nastavila piti redovno. u međuvremenu sam imala spolne odnose. zadnji 02.12 po noći. Postoji li vjerojatnost da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za trudnoćom je mala.