pitanja

Snezana

Postovani,
Poslije poroda prije 5 godina, pa do danas krvarim poslije odnosa. To je ustvari tamno crvena, t.j. braon fleka na toalet papiru odma poslije i na to zavrsava to "krvarenje". Isla sam i na kolposkopski pregled, papa-testove, briseve, sve je normalno. Dali je moguce da potice od oziljka od vaginalog razdora od poroda? Oziljak pod prstima je tvrd, i u pocetku sexa veoma bolan, ali bol nestaje, sto i ne pada mi tako tesko kao kad vidim krv poslije. Molim za savjet.
Jos jedno pitanje. Od uvijek sam osijecala bolove u donjem delu stomaka dok imam ovulaciju, ali posljedna dva mjeseca u vrijeme ovulacije imamo odnose sa suprugom, bol je tako jaka da moram popiti analgetik. Dali odnos je razlog tome?

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Postkoitalna krvarenja su obično posljedica promjena na vratu maternice i sluznici rodnice koje ne moraju biti ozbiljne. Također, razdor ožiljka također može krvariti. Mislim da je obrada koju ste proveli u tom smislu dovoljna je, uz redovito praćenje. Što se preostalog dijela pitanja tiče, potrebno je učiniti UZV VS pregled.