Pitanje

Dora

Poštovana doktorice Kupešić,na lijevom oku imam dioptriju -10,desno oko je zdravo.Da li moja trudnoća mora radi toga završiti carskim rezom?Hvala.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Preporučila bih konzultacijski pregled oftalmologa na temelju kojeg se donosi indikacija za carski rez. Naime, miopija spada u jednu od indikacija za operativno dovršenje poroda, ali ista mora biti indicirana od strane specijaliste (pismeni specijalistički konzultacijski nalaz).