Pitanje o trudnoci

Feniks92

Postovani,

Ovo mi je druga trudnoca koja je prosla uredno,jedino sto se nisam otvarala pa rodila 40+7.
Sada mi druga u kojoj mi od 16 tjedna pise cervix za 1 clanak,uloziv za vrh prsta s time da mi receno da je to i ocekivano kod drugorotkinja,a isto tako mi receno da dnevno mirujem min 4 sata. Tesko mi pada jer sam vrlo aktivna i sportski. U prvoj trudnoci sam vjezbala konstantno, pa bih voljela i sada. Dok. kaze da cucnjeve ne,a vjezbe se sastoje od istezanja, normalni cucan,sumo cucanj, iskorak naprijed i natrag i sastrane,trbusnjake ne radim vec zenski sklekovi i sa bucicama,nema nikakvog skakanja,vjezbe prilagodim svojim mogucnoatima. Da li to stvarno moze biti opasno? Isto tako od kad mi receno da mirujem, imam povremene bolove kao da se to ligamenti istezu ali i bebica je poprecno pa me vjv udara.
Molim misljenje,sada sam u 19 tjednu i dala mi Duphastone za svak slucaj, krvarila nisam ni nista samo ti blagi bolovi,krv,urinokultura uredna. Pijem mg 400 i elebaby. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, navedene vježbe možete slobodno prakticirati u trudnoći. Prilagodite ih svojim mogućnostima. Normalno je da sada osjećate udaranje djeteta.

Feniks92

Puno Vam hvala na odgovoru, jer sam bila totalno preplasena da se nebi dalje otvarala ako to znaci biti uloziv za vrh prsta. Naravno ne dizem nista tesko odmaram pa sam fizicki aktivna pa opet odmorim. Mirnija sam happy

Feniks92

Oprostite samo da se nadovezem na prethodni poststo se tice spolnih odnosa receno da moze al uz perzervativ.
Od jucer imam ucestalo mokrenje i ponekad mi samo kaone na gacice uz bijele fleke(ne znam kako bih opisala) ali to znam imati kao bijelo pranje pred mjesecnicu,jel moguce da se beba postavila na polozaj pa mi na taj nacin stvara pritisak na mjehur. Ponovila sam urinokulturu u petam, sutra ce nalaz.
Veliko hvala

Ivo Balenović, dr. med.

U trudnoći je uobičajeno učestalije mokrenje. Treba pričekati nalaz urinokulture. U trudnoći su češće i gljivične upale, pa te bijele fleke mogu biti posljedica gljivica.

milanap

Postovani, ovo su mere sa uz-a radjenog u 22+6 nedelji trudnoce :
BPD 59mm
HC 210 mm
AC 189mm
FL 38mm
Zanima me da li su mere u redu? Ili treba da brinem? Hvala

Saphir123

Postovani, imao sam spolni odnos bez kondoma s curom. Menstrualni ciklus joj traje 28 dana, 3-4 dana joj traje menstruacija. Mentruacija joj je bila 2.1,3.1,4.1. 8.1 smo imali spolni odnos bez zastite i nisam bio siguran za ejakulaciju al sam izvan nje ejakulirao i unatoc neplodnim danima odma drugi dan je uzela tabletu za dan poslije EllaOne radi vece sigurnosti. Da li je moguca trudnoca?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana milanap, mjere su u redu. Odgovaraju trajanju trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Saphir, šanse za trudnoćom su samo teoretske, gotovo ravne nuli.