pitanje za ginekologa

sanidica

Hvala Vam doktore ! Pozdrav !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Maya666

Postovani, kasno vidjeh Vas savjet u svezi pocetka pijenja kontracepcijskih pilula prvog dana ciklusa, jer mi je vec menstruacija pocela. Sutra ce mi bit 5 dan ciklusa kada cu ih poceti piti. Hocul ja biti zasticena ovaj mjesec, ili da se dodatno pazim, barem prekinuti snosaj? Da napomenem da su mi ciklusi produzeni, 33-39 dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dodatna zaštita 7-10 dana.

Malluu

Poštovani, trenutno ne znam što mi se događa, pa ću krenuti s ovime:
unazad 4 godine koristila sam Diane35 koje sam prestala koristiti u 12. mjesecu 2012. godine. Zadnji spolni odnos imala sam 9.01.2013. godine, a također u 1. mjesecu imala sam dvije menstruacije, u razmaku od 17 dana. Inače ciklus mi traje 28 dana, i samo mi je u slučaju velikih fizičnih napora, kao naprimjer intenzivno vježbanje, menstuacija izostala ili u jednom mjesecu dođe 2 puta (što mislim da je normalno).
Očekivana slijedeća menstruacija trebala je biti 01.03. i do sada ju nisam dobila. Isključujem mogučnost trudnoće iz razloga što sam napravila 2 testa, prvi nakon 10 dana kašnjenja, a drugi nakon 20 dana kašnjenja, a povećanih fizičkih napora nije bilo.
kako unazad mjesec i pol dana imam bijeli vodenasti (obilniji) iscjedak, nakon 15 dana izostanka menstruacije koristila sam preventivno vaginalete Canesten. I još samo da napomenem da sam se u ovih mjesec dana udebljala 5 kg, iako pazim na prehranu, ali kilogrami unatoč tome i dalje se povečavaju, smatram da je problem u homonima, zabrinjava me da li bi moglo biti riječi o nekoj cisti ili nešto drugo? Naručena sam za pregled 09.04.
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana moguće je od naglog debljanja, pcos, cista na jajniku, itd.
Najvjerovatnije mislim da se radi o anovulaciji i pcosu.
Sugeriram da napravite spolne hormone.

sanidica

Doktore, pijem antibiotike i imam glivicnu upalu rodnice zbog istih, kao sto se mi rekli. Medjutim, imala sam odnos sa kondomom i jako me je pecalo, posebno kad mokrim, jedva izdrzavam, jako me pece. Mozda je zbog ove upale, ali meni se desavalo i pre upale isto ovo. Ne uvek, ali par puta jeste, bez ikakvog sekreta i bez mirisa. Odnosi su uvek sa kondomom.. Pa me zanima zasto mi se to desava ponekad? Hvala Vam Unapred !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smetnje su povezane s upalom u rodnici i upalom vanjskog spolovila. Nemojte nikako imati odnose prije neg završite terapiju.

samoti

Dragi doktore, htjela sam Vas pitati ako mozete da mi kazete nesto vise o paraovalutornim cistama. Imam jednu pored jajnika 2,5cm i doktorka mi nije nista vise o njoj rekla. Na internetu nisam mogla pronaci o njoj skoro nista, pa ako mozete Vi da mi kazete koliko i da li je opasna, lijecenje ciste i da li ima neki los efekat ? Pozdav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, radi se o uglavnom vodenim ili sluzavim cistama uz jajnik. Ne remete funkciju jajnika, niti ne uništavaju tkivo jajnika, obično ne rastu, većinom pucaju, dobročudne su i terapija nije potrebna, samo opservacija uz pomoć UZV-a istih.
Potreban je i marker ca 125.

samoti

Dragi doktore, javljala sam se za paraovulatornu cistu, uradila sam kks , sedimentaciju i ca 125. Ca 125 mi je 14.10 ( referentne vrijednosti su od 0.00 do 21.00 ) sve je ostalo u redu osim sto su mi limfociti 49.30 ( a vrijednosti od 17.00 do 48.00 ) , sedimentacija je 11.00 ( normalno do 12 ) Takodje da napomenem da mi je sedimentacija bila 17 pa sam pila antibiotike. Pa ako mozete da mi kazete da li je ovo u redu ili treba da brinem. HVala unaprijed.

Mary1991

Poštovani !

Imam redovnu menstruaciju ( tu i tamo kasni koji dan, al nista strasno, nikad nije izostajala i sl. ) Također sam spolno aktivna. Teski sam panicar pa vam se stoga i javljam. Prije 2 dana imala sam odnos s deckom, taj isti dan par sati kasnije dok sam bila na wc-u primjetila sam crveni iscjedak. Doduse, nije to bilo bas crveno, vise tamnije rozni iscjedak, nesto slicno onome kao kad mi zavrsava menstruacija. Pomislila sam: dobila sam ranije, iako trebam dobiti tek za tjedan dana, tjedan i po.... Međutim sutradan ni traga krvi... :SSS Zbunjena sam i uplasena jer citam svasta po internetu i bojim se onog najgoreg - tumora. Naime pisu kako krvarenje izmedju menstruacija moze biti prvi pokazatelj tumora... Ono cega se jos bojim je to da necu ni dobiti za tjedan i po kako bi redovno i trebala dobiti, i tek onda cu pocet panicarit. Zaboravila sam napomenuti da su mi grudi natekle, jajnici me malo bole.... zapravo sto je kod mene sasvim normalno tjedan, tjedan i po prije menstruacije....
Ginekologa nisam jos nikako posjetila, jer imam fobije od bilo koje vrste doktora, bolnica i sl. Ali s obzirom da me neumorno muci taj strah sto bi taj crvenkasti iscjedak trebao znaciti, vjerujem da cu ovih dana izvadit karton i narucit se sto prije....
Molim Vas za pomoc, savjet, te vase misljenje o mojoj situaciji u vezi s tim krvarenjem prije menstruacije! Ja se nadam kako ovo sa mnom nije slucaj s tumorom i kako je rijec o mozda nekoj upali, mozda stresu ? :SSS

sanidica

Postovani doktore, radila sam uzv i ginekoloski pregled, sve je u redu osim sto imam dve male ovule nabothi na cervixu i paraovarijalnu cistu pored desnog jajnika 25mm, No, to sam Vam vec rekla i Vi ste rekli da mi je nalaz u redu. Uradila sam i ca 125 ( 14 mi je ) NIsam radila kolposkopiju i papa test, pa me zanima da li je moguce da pored urednih nalaza pregleda i uzv ti nalazi mogu da budu losi? Hvala !

martinamo888

molim vas..inace sam sklona tim gljivicnim upalama i infekcijama, kad odem ginekologu nije bas za objasnjavanja pa ako mi mozete reci kako ih dobivam tako cesto ili da li je to normalno da se vracaju stalno, da li pri svakom spolnom odnosu sa istim partnerom baz zastite to mogu ponovo dobit?
..i nesto sto me jos jako muci, trenutno imam neki neugodan svrabes na povrsini vagine i cak pecka i boli, da li to moze biti opet infekcija..i sto me jako brine, stidne usne mi imaju imaju neku ranicu i krvare po malo, kao da su porezane i to boli pri pokretu (imam osjecaj i da je nateceno, ali nisam imala nikakve udarce i nista slicno)

bila bih vam jako zahvalana kad bi mi na to odgovorili, jer ne zelim da razmisljam da bi moglo doci do neceg strasnijeg.
unaprijed zahvaljujem..

puskinova

Postovani,

Takom odnosa sam jako suva i planiram da probam da koristim lubrikant.
Zanima me da li su lubrikanti stetni posto sam citala da menjaju ph i koji lubrikant je najbezbednij za koriscenje(tj.koji imaju najmanje aditiva u sebi)?

Hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Semeti, normalno je. Nadzirite dalje cistu redovito kod svog doktora uz pomoć uzv-a.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana mary, dakako da ne radi o tumoru. Vjerovatno se radi o upali ili sukrvici i laceraciji rodnice tijekom odnosa.
Svakako posjetite ginekologa da vas se pregleda, napravi papa test i uzv.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana nalaz uzva nema veze s papa testom i kolposkopijom. To su dvije različite stvari.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Puskinova, nisu štetni. Npr. probajte s gynaicol gelom ili personal lubricantom.

emaejmi

Pozdrav
Molim vas pomozite,imam 22 godine i vec par godina(cak i prije nego sam stupila u seksualni odnos,a seksualno sam aktivna pola godine) mi se povremeno javlja,pa prodje pojacan sekret,najcesce bijeli sirasti kiselkastog mirisa koji je pracen svrbezom,najcesce poslije koristenja antibiotika ili kad pretjeram sa slatkisima.Medjutim prije par dana nakon pokusaja seksualnog odnosa(kazem pokusaja jer nije doslo do penetracije zbog osjecaja boli i neugode) mi se pojavio vodenasto krvavi iscjedak koji je trajao jedan dan,a nakon toga se pojavio obilni zuckasto sirasti iscjedak neugodnog mirisa uz svrbez.Menstruacije su mi redovne,kao kontraceptiv,partner i ja uvijek koristimo kondom,ali uvijek osjetim bol i nelagodu,odnos nikad nije prijatan.