planiranje trudnoce

lara_mir83

Postovani ljecnice,

kada je uredu planirati trudnocu nakon kiretaze (spontanog ili abortusa) ? Tj da li je uredu 6 mjeseci nakon kiretaze poceti raditi na trudnoci (radilo se o namjernom prekidu trudnoce) ?

LP.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, slobodno možete početi raditi na trudnoći.

lara_mir83

Hvala. Takodjer, na ciklusi kao moji koji traju oko 32-34 dana, a prvi dan ovog ciklusa je 19.05 - da li su moji plodni dani (otprilike) period 3-8 jun? Tako mi pokazuje klalendar plodnih dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Menstruacija nastupa uvijek 12 do 14 dana nakon ovulacije (naravno, ako ne dođe so oplodnje). Dakle, kod Vas ovulacije nastupa oko 20. dana ciklusa. Plodni dani se računaju od tri dana prije do tri dana nakon ovulacije.