Plodova voda

Anja55

Poštovani,

26+ sam nedelja trudnoće, doktor je radio ultrazvuk gdje je stvarno detaljno svaki organ pogledao i dopler ili kako se to već kaže i rekao da je sve ok, svi parametri odgovaraju, sem ustanovljenoga viška plodove vode ( ne piše koliko) al je rekao malo je povećana plodova voda (u izvještaju napisao "lako povećana plodova voda " ) Šećer sam radila jutarnji 4,5 i 2h posle obroka 4,7..
Al da napomenem da jedem slatkiše..
Da li je to povećanje količine pl.vode opasno, pošto se na internet može svašta pročitati? ( Do sada sam dobila 10kg) od terapije koristim utrogestan vaginalno i clexan injekcije skoro od početka trudnoće.
Zahvaljujem

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, plodna voda nije konstantna vrijednost. Njena se količina stalno mijenja (plod je guta i mokri), a ovisno o vremenu pregleda može je biti više (nakon što se plod pomokri) ili manje (prije mokrenja). Budući da je anatomija ploda uredna, nema nikakvog razloga za brigu.

Anja55

Na izvještaju piše posteljica zadnji zid, plodove vode LAKO povećana količina, srčana akcija uredna 140/*min.
Biometrija ploda Bpd 61 Hc 232 Ac 214 Fl 45 Fw 810gr.
Sagledana anatomija, donji i gornji ekstremiteti, glava, lice, moždane strukture, kičmeni stub, srce, dijafragma, želudac, mokraćna bešika, oba bubrega -uredne građe.
Dopler Ri 0,71 Pi 1,1.
Tada sam bila 25+ nedelja, skoro pa 26.nedelja..

Ivo Balenović, dr. med.

To je sve u redu.

Anja55

Postovani, ovi postovi iznad su od prije par dana, kad sam Vam pisala, opet sam isla na ultrazvuk danas ( 2 nedelje nakon prosloga) i dalje je plodova voda malo povećana, da li trebam po Vama nesto uraditi od nalaza?
Ili je to sigurno ok. Zahvaljujem jos jednom na ljubaznosti

Ivo Balenović, dr. med.

Nisu potrebne nikakve dodatne pretrage. To je sve u redu. Količina plodove vode je promjenjiva vrijednost.