pobačaj

nicole

Poštovani liječnici...
Trebala bih jedan savjet ako je ikako moguće...
U slučaju pobačaja gdje se to može obaviti i koliko stoji te koliko traje?
kojim se sve sredstvima utječe na spontani pobačaj?

prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Nicole,
namjerni pobačaj do 12 tjedana trudnoće možete obaviti u svim ginekološkim odjelima u Hrvatskoj. Cijena je oko 1000 do 1500 HRK. Zahvat traje oko 5 minuta.
Pobačaj se može inducirati s antiprogesteronom (RU 486) lijek koji se za sada ne može dobiti u Hrvatskoj

keyt

Poštovani,namjeravam obavit abortus za par dana pa me zanima da li trebam dan prije zahvata popiti antibiotike (tako je navedeno u brošuri koju sam dobila u bolnici u kojoj namjeravam obaviti abortus, no nitko od osoblja u bolnici me nije na to upozorio).Osim toga, moj ginekolog mi je rekao da njemu dođem nakon abortusa da mi propiše antibiotike, tako da sam u neodumici,a nestignem nikoga osobno pitati..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mišljenja sam kao i Vaš ginekolog. Nakon pobačaja se počnu piti antibiotici kroz nekoliko dana te ergometrin također nekoliko dana.

Holly007

Poštovani!
Da li je moguće da pobačaj ne uspije?
, kolegica je bila na pobačaju i tvrdi da doktor nije očistio dio maternice sa fetusom i da je ona i dalje trudna i da joj krvari neka žilica pa mora na paljenje jer bi mogla iskrvarti,. Meni je to neshvatljivo pa mi razjasnite da li je to moguće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za tako nešto postoji. Zato se nakon pobačaja mora napraviti UZV kontrola kroz 7 dana da se uvidi da nije zaostao dio ploda ili posteljice.