Oskudna menstruacija

Malena93

Postovani. 31.8. mi je radjena klasicna konizacija,dijagnoza cin2,uz preporuku mog doktora. Poslije je sve bilo ok. Pila diane 35, prestala 23.12 menstruacija dosla 31.12 ali ne obilna kao i inace. Inace ciklus mi traje 28 dana. Oskudna menstruacija,i u posljednjih 3 dana smedjkast iscjedak. Sta je u pitanju? Je li iskljucena trudnoca? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iscjedak je spoting od pilula. Ne radi se o trudnoći.

Malena93

Hvala na odgovoru. Sad opet imam jos jedno pitanje. Kad je konacno prestao spotting, nakon odnosa mi se pojavila krv.. Je li to normalno ili?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ponekad se i to dogodi. Ne brinite.

Jovana993

Poštovani,
naime, inace imam normalnu menstruaciju,koja traje 5 dana, sa normalnim intenzitetom, s tim da drugi dan i treci budu najintenzivniji. Nije mi nikad redovna tacno na 28.dan, ovako su mi isli neki dosadasnji ciklusi :
28.12.2015. (32.dan)
30.01.2016. (30.dan)
22.02.2016. (28.dan)
13.03.2016. (21.dan)
07.04.2016. (26.dan)
i kod ove zadnje mensturacije desilo mi se to da je bila jako,jako uskudna, trajala je samo dva dana, s tim da mi uopce nije licilo na menstruaciju,vise kao neki iscjedak svijetle boje, i to jako kratko i jako malo. Sacekala sam par dana, pomislivsi mozda je to pred-menstrualno, pa cu dobiti uobicajenu menstruaciju nakon toga, medjutim nista.
Muz i ja imamo nezasticene odnose, s tim da koristimo metodu prekinutog snosaja. Da li postoji mogucnost da je ovo znak trudnoce ili je u pitanju nesto drugo ?

Hvala Vam unaprijed na odgovoru !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se ne radi o trudnoći, no ipak bi napravio test na trudnoću za svaki slučaj.

zgtrans

Postovani doktore, prije 2 dana sam dobila mengu u terminu kako je trebala doci, medutim muci me sto je slabija nego inace. Prvi dan sam imala normalno krvarenje ni slabo ni jako, jucer slabije, a danas skoro nista, a 3 je dan. Prosli mjesec sam imala normalno krvarenje, cak i nesto jace. Ovo mi je druga menga od zahvata laserom 1.4. Trudna nisam jer sam zadnja 2 mj zbog zahvata imala zabranu spolnih odnosa. Imala sam sve normalne simptome prije menge kao i inace. Da li imam razloga za brigu? Inace imam normalne cijluse i krvarenje normalne duzine. Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne vidim problem kod vas. Imali ste menstruaciju, koja ponekad bude manje obilna, manje bolna i kraće traje.

Josipa89

Imam pitanje. Sa deckom sam vec duze vrijeme. Imamo normalan seks, bez zastite iz razloga sto on moze samo umjetnom oplodnjom napraviti dijete. Uvijek sam imala normalne menstruacije koje su trajale 5 do 7 dana. Medutim ovaj mjesec je dosla bez ikakvih bolova, kao gusti tamni iscjedak. I nije obilno kao sto zna biti. Zanima me ima li kakvih razloga za brigu ili se to dogada? Moze li biti povezano s tim sto ne koristimo zastitu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koji je uzrok takve menstruacije ne mogu znati. Upala, cista, endometrioza i sl.Nije povezano s time što imate odnose bez zaštite.

rio123

Poštovani,
pijem kontracepcijske pilule Yaz. Prošli mjesec sam otišla na put i zaboravila ih ponijeti, pa sam imala pauzu od 5 dana. Nakon toga sam ih ponovno počela uzimati a u to vrijeme sam imala spolne odnose bez dodatne kontracepcije ali koristeci metodu prekinuti snosaj. Nakon što sam popila cijelu kutiju kontracepcijskih pilula, dobila sam menstruaciju u normalno vrijeme, ali jako oskudnu. Samo jedan dan je bila normalna i onda je skoro nestala. Postoji li šansa za trudnocu? LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Takva je menstruacija tijekom uzimanja pilula.Prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći.