Pojašnjenje nalaza

ellzza

Poštovani,
da li mi možete pojasniti moje stanje nalaza, jer mi nije jasno zasto ne dobivam menstruaciju. Naime menstruaciju sam imala zadnji put 28.1.2014., imala sam uvijek redovne cikluse. Zaštićeni odnos imala sam 15.2. i radila sam tri testa na jutarnji urin ( kućni) koji su bili negativni, radila sam ih polovinom marta. Menstruaciju dosad nisam još dobila, a sad je 11.4.2014. Išla sam na pregled 4.4.2014. i moj nalaz je sljedeći:
UZV nalaz: uterus 45,6 x 37,3 mm, endometrij 7 mm. Desni ovarij veličine 32,3 x 19,2 urednog izgleda. Lijevi ovarij veličine 31,2 x 18,1 urednog izgleda. Retrouterino nema slobodnog sadržaja. Vaginalni nalaz: vagina uska, nabrana, cervix epiteliziran, koničan, uterus u AVIFI-u, normalno velik, tvrd, gibljiv, nije osjetljiv na pomicanje, adnexa obostrano slobodna, bezbolna na dublju palpaciju. Dg/ Amenorrhoea sec, Th/ Dabroston 3x1 tbl 7 dana. Danas je zadnji dan terapije sa Dabrostonom, ali menstruaciju nisam još dobila. Da li su moje vrijednosti normalne ili uvecane. Jesam li trudna ili ne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ginekološki nalaz i uzv su uredni. Niste trudna. Dobili ste gestagene za izazivanje menstruacije. Ista će uskoro nastupiti.

Mat123

Mozete mi samo objasniti jesu moji nalazi cervikalnih briseva u redu? Jedan nalaz se odnosi na aerobno ispod toga Gardnerella vaginalis cistakultura.
Drugi se odnosi na Hybrid Capture CT-ID DNA te pise da DNA vrste Cchlamidia trachomatis nije dokazana. To je jasno da je u redu.
Treci se odnosi na Ureaplasmu urealyticum i Mycoplasmu hominis te pise negativan.
Mozete mi pojasniti jer prvi i treci mi nije jasan.hvala u naprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Imate gardnerelu. Ostalo je negativno. Provedite terapiju vi i partner.

ana anuska

Postovani, zanima me znacenje nalaza. U 16 tt nalaz cervixa je bio: cervix 33 mm odrzan, zatvoren,1cl.vanjsko usce zatvoreno.. u 18 tt nalaz je bio sljedeci: cervix za jedan clanak, usce ulozivo za vrh prsta. Kada sam pitala ginekologa sto to znaci,samo je rekao dobar cervix. Zanima me je li to dobar nalaz, je li ta ulozivost otvaranje? I smijem li imati odnose? Hvala.

Mat123

Jos samo nesto..mozete mi reci jeli gardnella opasna? I lako izljeciva.? Prije briseva sam radila 2 papa i izmedju svakoga sam uzimala terapiju,dalacin vaginalete 1x1 7 dana nakon toga doksitocin tablete 2x1 7 dana ,alarin rapid vaginalete dva dana... i partner je stavljao canasten kremu,na svoju ruku naime moja gin. nije spominjala terapiju za partnera.. on nije imao simptome ni prije terapije,a ne vidi ni sada promjene.. recite mi jeli bas sigurno da je i partner "zarazen"?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ana uloživost sa 18.tjedana ne znači normalan nalaz. Savjetujem cervikalne briseve, crp, urinokulturu i mirovanje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mat i on mora provesti terapiju na usta.

ana anuska

Uradila sam te nalaze i sve je ok. Nije mi jasno zasto me nije upozorio na to. Prva je trudnoca i nije mi nista jasno. Sto znaci ta ulozivost,je li to otvorenost? I znaci odnose mogu zaboravit. Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da znači otvorenost.

Mat123

Pozdrav
Javila sam se vec na ovu temu.. dobila sam terapiju medozol 4 tablete od jednom i za 12 h opet 4 tablete,i ja i partner ,i ja sam dobila vaginalete,njih naravno stavljam posli mjesecnice.. popila sam jednu dozu medozola znaci 4 tablete a imam mjesecnicu i neznam jeli to utjece na nesto.. neznam jesam pogrijesila ? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne smeta.