policisticni jajnici i escapelle

Aella

Poštovani,

Imam 22 godine i nedavno sam na ginekoloskom pregledu saznala da imam policisticne jajnike. To se odrazava tako sto nemam mjesecnicu vec 4 mjeseca, imam blago pojacanu dlakavost i malo akni. Visoka sam 165 cm a tezina je 64 kg. Doktorica je pri uzv pregledu rekla da cu mjesecnicu dobiti jako kasno. Napravila sam i krvni nalaz na kojem se vidi pojacani testosteron (2.74 nmol/L). Estradiol je 266 pmol/L, hormon luteinizacije je 18.1 IU/L, FSH je 4.7 IU/L. Prolaktin je 421.9.
Problem je sto sam imala nezasticeni odnos (jos nisam zapocela s kontracepcijskim lijecenjem pcos) prilikom kojeg je partner svrsio unutra. Popila sam escapelle pilulu 17 sati nakon odnosa. Zanima me ima li mogucnosti da dodje do nezeljene trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

S ovim hormonskim statusom trudnoća nije moguća.