Polip

Iremm

Postovani,
Danas sam bila kod doktorice na pregledu i ultrazvukom je vidjela polip velicine 8mm. Posto mi je sredina ciklusa,rekla je da dodem kad mi zavrsi slijedece krvarenje. Dobila sam uputnicu za vadit krv i hormone stitnjace.
Zanima me da li polip moze biti nesto opasno,kancerogeno?
Imam 34 godine i sina od 7godina.
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, endometralni polip gotovo nikkada nije maligan, pogotovo u Vašoj dobi. Prilikom menstruacije on se može i spontano odljuštiti zajedno sa ostalim endometrijem (sluznicom maternice). Savjetujem uzv pregled neposredno nakon menstruacije. Ukoliko bi perzistirao i pri tome izazivao smetnje kao što su obilnija i produljena krvarenja preporuča se histeroskopsko odstranjenje polipa. Nema razloga za brigu.

Iremm

Hvala vam na odgovoru!
Dobila sam nalaze krvi i leukociti su mi 8.3 (granica je 3.4-9.3),nikad mi nisu bili blizu gornje granice,pa jel to moze ukazivati na nesto ozbiljno? Isto tako hemoglobin je na donjoj granici 119,a TSH 0.88..isto malo nizi.
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalazi su Vam u granici normale. Hemoglobin je na donjoj granici. Preporučam prehranu bogatu željezom: crveno meso, riba, mahunarke, zeleno povrće i voće.