Polip endometrija

Kate319

Pozdrav,
Prije godinu dana mi je na pregledu nađen polip endometrija od 10 mm na kavumu maternice, da bi mi sada narastao na 16 mm. Molim Vas za informaciju da li s takvim nalazom mogu planirati trudnoću? Do sada sam imala uredne menstruacije, tek mi je zadnja bila duža i obilnija.
Sp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem ultrazvučni pregled neposredno nakon menstruacije. Polip nije ništa drugo nego hipertrofirana sluznica maternice. Menstruacijskim krvarenjem odbacuje se sluznica maternice, a s njome je moguće da se odbaci i polip. Ukoliko bi polip i dalje perzistirao preporučeno bi bilo maknuti ga.

Kate319

Poštovani,
Polip mi se nije makao nego je samo narastao s 10 na 16 mm u roku od 10 mjeseci.
Znači trudnoća nije preporučljiva dok se polip ne odstrani?

Ivo Balenović, dr. med.

U tom slučaju bolje ga je maknuti.