Polip na cerviksu

nsabatic

Poštovani, prije 2 dana sam bila kod ginekologa koji je na ultrazvuku uočio cit. "cistu ili polip na cerviksu, kojeg ne treba odstraniti ako ne smeta", dok vaginalnim pregledom nije uočio nikakve promjene. Menstruaciju nemam već 2 godine (imam 49 godina) i zadnji papa test sam radila prije nešto više od godinu dana i bio je uredan, kao i svi prije njega. Zanima me kolika je mogućnost pojave drugih abnormalnosti uz taj polip? Rezultati papa testa će biti tek za nekih mjesec dana, pa se nadam se ćete me utješiti barem do tad.
Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da se kod vas radi o Ovuli Nabothi, cističnoj tvorbi u vratu maternice. U tom slučaju nije potrebno nikakvo liječenje jer nema nikakve implikacije na zdravlje niti na rezultate PAPA testa. Vrlo često se vidi kod žena u perimenopauzi, tijekom ultrazvučnog pregleda. Ne brinite.

stipanicic

Poštovani,
i ja sam imala nedavno isti problem. Zanima me kako doktor može odrediti da se radi baš o cisti ili polipu, a ne o nekim drugim promjenama? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, govorim Vam iz kliničkog iskustva, jer se svakodnevno srećemo sa tim. Također je i tipična ultrazvučna slika.

nsabatic

Poštovani, zahvaljujem se na Vašem trudu i brzom odgovoru. Budući da me to i dalje muči, imam još jedno pitanje za Vas. Zanima me kolika je vjerojatnost da je to neka kancerogena tvorba?
Još jednom, hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako se radi o ovuli Nabothi u vratu maternice šansa je nikakva.

vannilla

Poštovani
Pokušavam ostati trudna 6mjeseca,prije 2mjeseca počela sam mjeriti bazalnu temperaturu i provjeravati cerviks.
Na desnoj strani cerviksa osjetim tvrdu kvržicu,kako to prije nisam radila neznam dali je to normalno ili ne?
Zadnji papatest radila sam u 9mj a ultrazvuk u 2mj i sve je bilo u redu.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možda se radi o cervikalnom polipu ili možda vjetovatnije o neopasnoj ovuli Nabothi.
Svakako savjetujem pregled.

vannilla

Poštovani
Hvala na odgovoru.
Dali je moguce da radi toga ne dolazi do trudnoce?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da ne ako mu je polazište u cerviksu. Neki put polipi imaju polazisšte u sluznici endometrija pa se spuštaju (rađaju) u vrat maternice ili u rodnicu.
Dakako da se to ustvdi treba napraviti UZV pregled u prvoj fazi ciklusa, jer se to tad najbolje vidi.
Svakako savjetujem da se isti ukloni.