Pomoć

Tamara95

Poštovanje! Imala sam sa dečkom zaštićen odnos na dan ovulacije( ne znam ni da li je bila ovulacija kasne mi menstruacije, po 9 dana čak , imam i policistične jajnike) . Dečko je ejakulirao u kondom, provjerili smo i ništa se nije desilo kondomu. Da li trebam biti zabrinuta zbog trudnoće?.Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Ne postoji mogućnost trudnoće.

sb34

Poštovani,
Imam inače redovite menstruacije, osim što je zadnja trajala 7 dana, a inače traje maksimalno 4. Danas je 29. dan ciklusa, a skoro svaki dan mjerim bazalnu temperaturu, te je ista stalno oko 36,5, dakle nije bilo onog povišenja nakon ovulacije, dvaput je bila 36,7, no to niti nisu bila dva dana zaredom. Inače mi u drugom dijelu ciklusa bude oko 36,9 ili preko 37. Sada mi ni navečer nije tolika. Po meni je ovo ciklus bez ovulacije, ali sam i spolno aktivna. Odnosi su uz posebnu pažnju, prekinuti snošaj, tako da bih ja svakako trudnoću isključila, no ipak me brine ta mogućnost. Na pregledu i uzv prije 2 tjedna, sve u redu. Navršila sam 40 god.
Znam da ne možete znati bez pregleda, no zanima me Vaše mišljenje, što se događa?

Ivo Balenović, dr. med.

Moguće da je u pitanju anovulatorni ciklus, ali bez pregleda to ne mogu tvrditi.