ponavljani missed

jaca77

Postovani,
Prvi missed 19.7.2015. 9.5 tjedan, sljedeca trudnoca zavrsila se takoder missedom 22.7.2016. u 12. tjednu.
Nakon toga detaljnija obrada, kariogram - uredan kod oboje,test na trombofiliju:
MTHFR C677T homozigot;
PAI-1 homozigot,
MTHFR A1298C heterozigot-nosilac mutacije,
FAKTOR XIII heterozigot-nosilac mutacije,
PROTROMBIN II homozigot;
V LEIDEN homozigot.
Koncentracija faktora VIII 210,5 (70-150 %) ; FAKTORA IX 98 (70-150 %); FAKTOR X 76,6., VON Willebrand 81,9 (58-172%), a-PTT 29,4 (27,4-37,7 s), INR 1,06 (0,90-1,27)
Hormoni stitne:TSH 2,644;FT3 3,34;FT4 0,76.
Prolaktin 540. Antifosfolipidna antit.Igg 1,9; IgM 1,9.
TORCH toxoplazma neg.neg.; Cytomegalo v. IgM neg, IgG poz 52UA/ml;
Rubeola v.IgM neg,IgG poz 264UI/ml.
Brisevi negativni, test na klamadiju neg, ureaplazma neg, mikoplazma <10^4.
Broj trombocita 209. Fizioloska Adhezija i agregacija trombocita 610.
Zbog povisenog prolaktina propisan mi je Bromergon, 1x 1/2 2mjeseca.
Za slj. trudnocu terapija clexane 0,4ml, B6, B12 i folna, te duphaston 2x1.

Evo prije par dana,treca trudnoca ponovo zavrsava missedom u 9.2 tjednu. Kiretirana 5.9.2017.
Da li mi mozete reci je li potrebno jos neke pretrage uraditi prije planiranja sljedece trudnoce, nesto mora biti izostavljeno? Kao sto vidite i pored terapije trudnoca prekinuta po treci put.
Srdacan pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, napravili ste kompletnu dijagnostičku obradu i dobili odgovarajuću terapiju. Gotovo nemoguće je utvrditi zbog čega dolazi do ponavljanih misseda. Savjetujem da učinite još i serumsku analizu elemenata u tragovima.