Pozitivan nalaz na Ureaplasmu Urealiticum u trudnoci

tihana1995

Pozdrav, trudna sam 8 tjedana i stigao mi je nalaz koji je pozitivan na ureaplasma urealiticum ≥ 10*4 CCU/ml. Mozete li mi objasniti sto to znaci, da li ima kakvog rizika, koliko je opasno?
Izmedu ostalog na nalazu pise jos:
Nije nadena CHLAMYDIA TRACHOMATIS
U uzgoju brisa:
Nije porasla MYCOPLASMA HOMINIS
Porasla UREAPLASMA UREALITICUM ≥ 10*4 CCU/ml
PORASLA FIZIOLOSKA FLORA RODNICE.

Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobit ćete terapiju antibioticima prema antibiogramu. Bakterija je povezana s krvarenjima u trudnoći, pobačajima i prijevremenim porodima i svakako ju je potrebno liječiti.