Trudnoca?!

martica1234

Postovani,

imala spolni odnos sa deckom 12. i 13.4 znaci par dana poslje mentruacije radi sigurnosti. Koristili smo kondom i sve je bilo u redu. 15.4 su mi poceli plodni dani te uvijek imam iscjedak u plodnim danima prozirne boje samo šta je ovoga puta bio drugačiji. Bio je krvav / smeđkast popraćen peckanjem i bolom te je vrlo neugodan. Nakon par dana je proslo. Zatim sam dobila menstruaciju koja je kasnila par dana. Bila je poprilicno jaka i trajala je 5 dana. Ali brine sljedece,ponekad mi se vrti,mucno mi je te neku hranu koju inace volim nemam apetita za njom.
Kakve su sanse za trudnocom unatoc tome sta sam dobila menetruaciju?

Hvala! Lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći svakako.

Vaki992

Postovani

Trudna sam 8 nedelja,i odjednom sam osjetila ostar bol kao u predjelu desnog vaginalnog zida.( kao na samom ulazu u vaginu).Bol se javlja povremeno ,i kad sjedim i kad lezim.Kratak je.Na prosloj kontroli doktor mi je rekao da je sve u redu,osim sto imam kandidu.Pa me zanima sta vi mislite?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste bili na pregledu i ako vam je kolega rekao da je sve u redu, nema smisla da sumnjate u to.

Vaki992

Zaboravih da vam napisem,da se ja super osjecam,nemam nikakvih drugih tegoba cak ni bolova u stomaku,osim tog povremenog kratkotrajnog fiskanja u desnom dijelu vagine.

Pozdrav!

Leptirica1903

Poštovani, neznam ni sama u koji forum da se nadovezem pa sam odlucila ovdje Vam pisati. Ovako ne radi se o meni vec o mojoj sestri a vi ste mi jednom pomogli i bili tocni pa da cujem samo vase mišljenje.
Seka ima 36 godina, imala pobacaj prije 11 godina i sada je opet trudna.Radili su na bebi kojih 8 mj i evo test pozitivan. No ima problem, zadnja menga je bila 28.03.16 i dolazi joj skoro stalno točno svakih 28-29 dana, test je napravila pocetkom ovog mjeseca i odmah bio plus, stvar je u tome sto se oni prije 13.04.16 nisu uopce seksali a i pocetkom četvrtog imala je jos mengu, sumnjaju na datum od 15-20.04 poslije nije bilo odnosa taj mjesec. Prvi pregled imala je prije 7 dana znaci prosli cetvrtak i vidjela se ta g. Vrecica ali puls ne. Prosli petak poslije sexa krenuo joj je smeđi iscjedak, uplasila se i isla na pregled gdje joj je dezurna doktorica rekla da je ona vec u 7 tj trudnoce po njihovom a pulsa nema jos pa vjerovatno ce biti čišćenje. Mora se cuvati i pije tablete za čuvanje trudnoce. Danas je ponovo isla privatno i isti doktor joj rekao dok mu je objasnila kad su imali sex i da nikako nije 7 tj trudna i on se slaze sa time no rekao joj je da je plod veci od zadnji puta ali jos nema pulsa navodno kojih 4 milimetra, imam sliku al ne mogu vam tu stavit da vidite no problem je da kao neki E.O. nije dobar ili vidljiv lijepo, molim vas sta je to po nalazu.? I on ukazuje na ciscenje al da ce pricekat jos koji tjedan puls i kakav bude izgled ploda, nikakvih krvarenja i cisti nema. Molim vas sta vi mislite o tome? Jel vam se ikad tako dogodilo pa da je kasnije plod ok izgledo i normalno srce kucalo? Po vasem izracunu koliko bi mogla ona bit trudna, kojih 5 tjedana? Oprostite na dugom postu ali htjela sam vam objasnit sve, ja bi vam poslala i sliku ultrazvuka makar na mail ako zelite samo onako pogledat lijepo se vidi.Hvala Vam

Leptirica1903

Oprostite krivo sam napisala beba nije 4 milimetra veca je centimetri su u pitanju, kao izracunao je doktor velicina bebe 6 tj i 3 dana a trudnoca oko 5 tj, znaci da je veca beba brzo narasla u tj dana a pulsa jos nema. Kao posteljica nije okrugla vec je srcolikog obilka, to da nije dobro? Jel moguce da puls dode jos?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Leptirica ako sestra ne krvari i ima samo smeđi iscjedak vrijedi pričekati još tjedan dana uz terapiju Duphastonom.
Kod nje iz iznešenog se radi o nesigurnoj gestaciji stoga ima smisla pričekati još tjedan dana da se vidi hoće li plod oživjeti.
4mm plod obično odgovara trudnoći od 5/6 tjedana i kod te veličine ili mrvicu veće bi se trebala čuti embriokardija ( kucaji srca)
Dakle neka pričeka tjedan dana od zadnjeg pregled, miruje i uzima propisanu terapiju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vaki odgovorio sam vam.

Leptirica1903

Hvala vam, jel bi vam mogla gdje poslat slike samo da pogledate ili to ovdje ne dopustate?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema potrebe. Shvatio sam iz vaše poruke. Ne mijenja stvar. Napisao sam vam kako bih ja postupio.